Слухай онлайн
Здоров'я

Минулого тижня на Львівщині на грип та ГРВІ захворіло майже 15 тис. осіб

Як повідомили у прес-службі Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України, за 10 тиждень 2020 року епідемічного сезону захворюваності на грип та ГРВІ (02.03-08.03.2020) в області захворіло на гострі респіраторні інфекції 14 974 осіб, що на 1236 випадків більше як за попередній тиждень (9 тиждень 2020 року).

Інтенсивний показник захворюваності становить 596,3, при епідемічному порозі 439,6 (ріст на 35,6 % ).

Епідемічна активність грипу та ГРВІ знаходиться на середньому рівні. На 15 адмінтериторіях зафіксовано перевищення епідемічного порогу: Буський, Дрогобицький, Жидачівський, Жовківський,  Кам’янка-Бузький, Миколаївський, Перемишлянський, Пустомитівський, Радехівський, Сколівський Ст.Самбірський, Турківський райони, міста  Самбір, Червоноград, Борислав.

Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 57,3% (захворіло дітей до 17років –8 583осіб). 

У м. Львові за цей же період захворіло відповідно 3771 особа  (10 тиждень 2020 року) та 3563 осіб (9 тиждень 2020 року), інтенсивний показник на останньому тижні - 490,3, при епідпорозі 615,2. Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 48,8%. 

Протягом 10 тижня 2020 року було госпіталізовано з діагнозом  ГРВІ в інфекційні стаціонари області 351 особу, у тому числі 230 дітей віком до 17 років.

Починаючи з 29.01.2020 року в  області в окремих навчальних закладах у зв’язку з високим рівнем захворюваності на ГРВІ та грип введені тимчасові обмежувальні заходи шляхом призупинення навчально-виховного процесу. Станом на 05.03.2020 року призупинено навчання у 22 загальноосвітніх  закладах на 9 адміністративних територіях області: Ст.Самбірський  (7 шкіл),  Перемишлянський, Пустомитівський, Сколівський (по 2 школи), Буський, Мостиський,  Яворівський  (по 1 школі); міста Червоноград ( 5 шкіл), Стрий (1 школа).  Відновлено навчально-виховий процес у 772 школах та 69 ДНЗ.

З початку  епідемічного сезону вірусологічною лабораторією ДУ “Львівський ОЛЦ МОЗ України”  при лабораторному досліджені методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) 160 зразків матеріалу від пацієнтів, які підлягають визначенню випадку грипоподібного захворювання (ГПЗ) та з тяжкими гострими респіраторними інфекціями (ТГРІ).  Визначено у 44 зразках віруси грипу, в т.ч. вірус грипу А (H1N1) pm09 - 23 випадків,  А(Н3N2) - 1 випадок, А не субтипований -18 випадків та вірус грипу В – 2 випадки. Також виявлено збудники ГРВІ -  риновіруси,   бокавіруси, корона віруси, метапневмовіруси. 

В Україні від початку епідсезону (жовтень 2019року) зареєстровано 54 летальних випадків, підтверджених методом ПЛР. У Львівській області зареєстровано 4 летальні випадки від грипу серед  дорослих віком  30- 64  роки – 2 випадки та старші 65  років – 2 випадки. Захворілі звернулись за медичною допомогою на 3-4-й день захворювання. Стан ускладнився через наявність супутніх захворювань – цукрового діабету, хвороб серцево-судинної системи та нирок. Лабораторно підтверджений вірус грипу типу А.

Профілактика

Найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу — щорічна вакцинація. 

Одне щеплення захищає упродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів. Вакцинуватись бажано всім, але життєво важливо і в першу чергу треба щепитися особам з груп ризику: особам з хронічними захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем, нирок, обміну речовин, особам віком понад 65 років, особам, які перебувають у закладах тривалого догляду, дітям, віком 6 міс. – 5 років, персоналу медичних закладів, вагітним. 

За тиждень у Львівській області отримали щеплення проти грипу 30 осіб, в т.ч. з групи ризику 20 осіб. Спочатку епідсезону у Львівській області щеплено проти грипу 12 080 осіб.

Для епідсезону 2019-2020 року в Львівській області  наявні дві вакцини від грипу:  «Ваксигрип», виробництва Франції (Санофі Пастер) та «Джі Сі Флю», виробництва Кореї (Грін Кросс Корпорейшн).

Як захиститися від грипу? Нагадуємо ефективні методи щоденної профілактики, застосування яких знизить ризик захворіти:

1. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви,  тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби. Уникайте місць скупчення людей, масових заходів. Одягайтеся по погоді. Стежте, щоб ноги не промокали, одежа захищала від холоду і вітру, носіть теплий головний убір та рукавички.

2. Захворіли — лишайтеся вдома. Якщо можливо, візьміть вихідний з роботи або навчання. Грип  та простудні інфекції швидко передаються іншим, тож  перебування хворого в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.

3. Прикривайте ніс та рот під час кашлю та чхання  ніс та рот ліктем або серветкою  — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.

4. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

5. Намагайтеся не торкатися руками обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та вірусів, торкаючись ними обличчя ви збільшуєте  шанси потрапляння їх в організм.

6. Привчіть себе до корисних звичок. Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Регулярно провітрюйте приміщення. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий. Стежте за достатньою тривалістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною  вітамінізованою їжею.

7. Якщо Ви захворіли не потрібно займатись самолікуванням, а зверніться до свого сімейного лікаря. Тільки лікар зможе правильно оцінити важкість стану, поставити діагноз та призначити правильне  лікування. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ