Слухай онлайн
Політика

МЗС відкоригує зовнішню політику України

«Життя створює нам низку нових викликів і вносить такі корективи, при яких ми не можемо обійтися без модифікації зовнішньої політики», — заявили в міністерстві закордонних справ України.

У Міністерстві закордонних справ України не виключають можливості певної модифікації зовнішньополітичної доктрини держави, повідомляє ZN.UA.

«У нас є визначені законом засади зовнішньої і внутрішньої політики. У нас визначені завдання президентом України, тому пріоритети залишаються тими ж. З іншого боку, життя створює нам кілька нових викликів і вносить такі корективи, при яких ми не можемо обійтися без модифікації зовнішньої політики», — сказав на круглому столі в четвер у Києві директор департаменту політики та безпеки МЗС України Василь Філіпчук.

Нагадаємо, що за даними соціологічного опитування, лише 8% українців вважають, що зовнішня політика держави повністю відповідає її інтересам.

«Ми не могли уявити ще 5 років тому ситуацію, яка зараз існує в Європейському Союзі, ми не могли уявити ще 2 роки тому ситуацію, яка склалася зараз у Північній Африці. Життя створює нам кілька нових викликів», — зазначив він.

Відповідаючи на питання про те, чи потрібна Україні нова доктрина зовнішньої політики, В.Філіпчук сказав: «Будь-яка відповідь: і так, і ні — вона і правильна, і не правильна».

Представник МЗС повідомив, що за результатами 2011 року у відомстві провели аналіз того, наскільки ефективно воно працювало і захищало визначені президентом і урядом зовнішньополітичні завдання.

«Звичайно, ми вносимо зараз всі необхідні корективи для того, щоб адекватніше відображати інтереси наших громадян, нашого суспільства у зовнішньополітичній діяльності. Я думаю, що найближчим часом міністр офіційно подасть затверджені пріоритети роботи МЗС», — сказав В.Філіпчук.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ