Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Здоров'я

На базі госпіталю у Винниках створять Національний центр слуху та освітній центр протезування

За кошти обласного бюджету відремонтують приміщення госпіталю, а Superhumans закупить обладнання та оплачуватиме роботу спеціалістів.
Фото: Гал-інфо

2 травня відбулось підписання меморандуму, який передбачає створення та облаштування національного центру слуху та освітнього центру з новітніх технологій для протезування. Підписали угоду про співпрацю Львівська обласна військова адміністрація, Львівська обласна рада, Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи і Superhumans Center. 

“Кожен, хто бере участь в війні, має проблеми зі слухом. Кількість людей, які потребують цієї допомоги, величезна. І для нас важливо, що знову ж таки Superhumans довірили саме обласній львівській адміністрації, госпіталю у Винниках цей класний проєкт. Я надію, що він буде реалізований у найшвидший термін, а також навчальний центр з протезування для навчання лікарів, тому що кількість тих, хто потребує допомоги, дуже велика”, – зазначив голова Львівської ОВА Максим Козицький. 

Ремонтні роботи у приміщенні госпіталю відбуватимуться за кошти обласного бюджету. Зокрема, Львівська обласна рада виділила для цього близько 30 млн грн. Обладнання, роботу спеціалістів та підтримку нових відділень у госпіталі оплачуватиме Superhumans. Як зазначив в.о. голови Львівської обласної ради Юрій Холод, на його практиці підписаний меморандум засвідчив першу співпрацю Superhumans і комунального закладу, яка передбачатиме спільне використання приміщень. 

“Для нас це нове, але я вважаю, що це великий крок до розвитку медицини. Ми сьогодні зобов'язані зробити все для того, щоб хлопці, які повернуться, мали тут належні умови і ми в першу чергу мали такі умови для їхнього лікування. Дякую за те, що ми зможемо залучити провідних спеціалістів світу, які зможуть допомагати нашим хлопцям у лікуванні після поранень”, – додав Юрій Холод. 

Директор Львівського обласного госпіталю ветеранів війн та репресованих ім.Ю.Липи Володимир Красьоха розповів, що зараз госпіталь співпрацює в межах єдиного медичного поля із Superhumans, що має чимало успішних результатів. 

“Ми готуємо, реабілітуємо, наші колеги оперують, протезують і маємо дуже гарний результат. Але є багато напрямків, які не покриті достатньо в нашій країні, а саме це відновлення слуху. Багато людей не знають, де це роблять і куди прийти. Я думаю, що до кінця цього року вони будуть знати, де точно це зробиться на найвищому європейському рівні. І дякую і обласній раді, і обласній адміністрації і Superhumans, що ми знайшли такий спільний проєкт, де ми разом зробимо цей гарний об'єкт, який допоможе нашим захисникам і цивільним, які втратили слух внаслідок війни. Це буде дуже потужний проєкт разом з освітнім центром, який буде також знаходитись поверхом нижче. Навчені у цьому центрі протезисти поїдуть в регіони і хлопцям не доведеться їздити далеко на корекцію протезів і різних виробів. Це буде наближати допомогу туди, де вони мешкають, працюють, живуть і радіють життю”, – поділився Володимир Красьоха. 
Як пояснив директор госпіталю, над проєктом створення відділень працювали близько чотирьох місяців. Відповідно до нього, на четвертому поверсі поліклінічного відділеня госпіталю буде розміщено Національний центр слуху, а на третьому поверсі окремі приміщення займатиме освітній центр з протезування. 

Засновник Superhumans Center Андрій Ставніцер розповів, що чимало пацієнтів їхнього центру приїжджають з фронту з іншим звуковим ландшафтом, тому дуже важливо відновлювати їхній слух, адже якщо над цим не працювати, то слух можна втратити. 

“Ми робимо велику працю з ними психологічну, тому що носити слуховий апарат – це для наших пацієнтів, для військових та цивільних часом є психологічним бар'єром. Вони вважають себе старшими. Отже, ми робимо перший крок, розмовляємо з ними, потім відправляємо у центр слуху. І такий центр на Львівщині має рухати вперед не тільки пацієнтів Superhumans, але пацієнтів з усієї України. Те ж саме про протезування. Сьогодні в Україні не вистачає протезистів і це велика проблема. Отже, ми будемо навчати протезистів не тільки для Superhumans, але й для інших регіонів, за інших закладів”, – розповів Андрій Ставніцер. 

Керівниця Superhumans Centre Ольга Руднєва також наголосила, що слух від початку роботи центру не був пріоритетом у процесі лікування та відновлення пацієнтів. Проте насправді 60% пацієнтів, і військових, і цивільних, які перебували близько до лінії фронту, мають проблеми зі слухом. Рік тому у центрі створили відділення, у межах якого видали понад 100 слухових апартів. Проте майбутній Національний центр слуху дозволить надавати послуги з оперативних втручань для повного повернення слуху у пацієнтів.  

“Аналогів майже не існує сьогодні в Україні. Цей центр буде не лише надавати послуги, а й навчати фахівців з усієї України робити такі надскладні операції. Відповідно, ці два проєкти – центрі протезування і Національний центр слуху – вирішать проблеми з навчанням нових фахівців у сфері протезування і сфері реконструктивної хірургії слуху, і паралельно надаватимуть послуги”, – розповіла Ольга Руднєва. 

Відкрити відділення планують до кінця року, аби вже через рік розповідати історії про врятовані людські життя і спілкуватись з пацієнтами, яким вдалось повністю відновити слух.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ