Слухай онлайн
Cуспільство

На базі Колодяжненського музею Лесі Українки висадили еко-сад

Фото Волинська обласна рада
Фото Волинська обласна рада
Фото Волинська обласна рада
Фото Волинська обласна рада
Фото Волинська обласна рада
Фото Волинська обласна рада
Фото Волинська обласна рада
Фото Волинська обласна рада
Фото Волинська обласна рада
Фото Волинська обласна рада
Фото Волинська обласна рада
Фото Волинська обласна рада
1/6
У селі Колодяжне на Волині висадили еко-сад. Про це повідомили 29 квітня Гал-інфо у пресслужбі Волинської обласної ради.

У селі Колодяжне, що у Ковельському районі голова Волинськоої обласної ради Григорій Недопад спільно з депутатами та працівниками апарату, за участі керівництва Ковельського району, а також разом із вихованцями і викладачами Волинського обласного еколого-натуралістичного центру та працівниками обласного краєзнавчого музею висадили еко-сад в рамках проєкту відродження садівництва на Волині "Посади своє дерево".

Акція відбулася 28 квітня.

Так, на базі Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки, заклали унікальний еко-сад з нагоди 150-річчя від дня народження Лесі Українки. Григорій Недопад нагадав, що в обласній раді в співпраці з усіма структурами працювали над тим, аби Кабінет Міністрів вніс до переліку об’єктів, які фінансуватимуть з Державного фонду регіонального розвитку, пам’ятки культурної спадщини «Білий та Сірий будинки Косачів» в селі Колодяжне.

"Це вдалося і уже цього року в музеї розпочнуться реставраційно-ремонтні роботи. Зараз ми закладаємо сад, який, маю надію, буде цвісти і радувати нас своїми плодами, - зазначив Григорій Недопад. – Цей рік для нашої області – рік Лесі Українки. Ми постійно прославляємо нашу видатну волинянку та працюємо над тим, щоб її спадок примножувався".

Загалом ділянка – 40 сотих, частина, на якій заклали еко-сад – близько 20-ти і знаходиться поблизу території музею. Тут учасники акції висадили різні фруктові дерева – груші, яблуні, абрикоси, вишні, черешні та сливи. Варто зазначити, що дерева ростимуть без жодних хімічних препаратів.
Директорка Волинського обласного краєзнавчого музею Оксана Важатко розповіла, що захоплення садівництвом в родині Лесі Українки було сімейним. У них було три садки і навіть є згадки про те, як Косачі варили варення.

"Коли наш еко-сад дасть свої плоди, ми б хотіли створити "Косачівське варення" і популяризувати його як своєрідний бренд музею, - сказала Оксана Важатко. – Те, що ми сьогодні робимо це дуже важлива справа для відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки".

В подальшому також планують організовувати систему компостування з якого отримуватимуть органічне добриво для саду. Також краєзнавці хочуть облаштувати невеличку рекреаційну зону, де можна буде відпочити, прокласти стежки з природного каменю та встановити альтанки. Це, на думку місцевих, дозволить залучити не тільки туристів, а й організувати цікавий навчальний процес для дітей.

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, у садах садиби Грушевських та Дому Франка висадили магнолії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ