Слухай онлайн
Cуспільство

На дитячих майданчиках Львова знайшли забруднене повітря

Протягом весни-літа 2010 року працівники хімічної лабораторії КП «Адміністративно-технічне управління» перевіряли забрудненість атмосферного повітря на дитячих, спортивних майданчика усіх районів міста. Загалом було обстежено 549 майданчиків, повідомила прес-службі Львівської міської ради.

Рівень концентрації шкідливих речовин в повітрі визначався експрес-методом. А на 172-х об’єктах додатково були проведені лабораторно-інструментальні вимірювання. У повітрі визначався вміст таких хімічних речовин як: оксид вуглецю, оксид азоту, діоксид азоту та сірчистий ангідрид.

За першими результатами проведених аналізів перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин зафіксували на 7-ми дитмайданчиках, 3 з яких розташовані у Сихівському районі, 2 у Галицькому та по одному у Личаківському і Шевченківському районах. Ці об’єкти взяли під контроль для проведення подальших періодичних вимірювань. Зазначимо, що у Сихівському районі було проведене додаткове озеленення територій поблизу дитмайданчиків, з метою поліпшення екологічної ситуації. Також завершення ремонту дороги та зменшення потоку автотранспорту поблизу дитмайданчиків (вул. Скорини,8-10; вул. Чукаріна,10; вул. Зубрівська,30) дали позитивні результати. Адже повторні обстеження показали, що повітря на цих об’єктах є безпечним, без жодних перевищень гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин.

Незначне забруднення повітря на дитмайданчику у Галицькому районі (пл. Різні,12) та у Шевченківському районі (вул. Хімічна, 22) пояснюється проведенням ремонту доріг біля цих майданчиків. Відтак, КП «Адміністративно-технічне управління» й надалі стежитиме за станом повітря на цих об’єктах, і якщо вміст забруднюючих речовин в атмосферному повітрі таки перевищуватиме гранично допустимі концентрації, будуть вживатися відповідні заходи для вирішення цієї ситуації.

«Дивлячись на результати проведених обстежень, варто пам’ятати, що перевищення концентрації забруднюючих речовин в повітрі біля дитячих майданчиків, залежить від інтенсивності руху транспорту поблизу цих майданчиків, напряму вітру, погодних умов тощо. Саме тому, ми намагаємося постійно стежити за тими об’єктами, на яких зафіксували хоча б найменші перевищення, аби з’ясувати чи воно було разовим, чи спостерігається там постійно» - розповідає директор КП «Адміністративно-технічне управління» Інна Свистун.

Крім того, торік місто активно облаштовувало нові дитячі, спортивні майданчики. Відтак, аби переконатися, що повітря на обраних під дитмайданчики місцях є чистим, були проведені відповідні вимірювання. Загалом було обстежено 54 об’єкти. Результати перевірок показали, що повітря на усіх перспективних майданчиках є безпечним, без жодних перевищень гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ