На колегії ГУОЗ ЛОДА обговорили хід виконання Указу Президента України “Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей
Слухай онлайн
Політика

На колегії ГУОЗ ЛОДА обговорили хід виконання Указу Президента України “Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей”

28 квітня у Головному управління охорони здоров’я ЛОДА відбулась планова робоча колегія. Про це повідомила прес-служба ГУОЗ ЛОДА.

З доповіддю про хід виконання Указу Президента України від 11.07.2005р. “Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей”. Стан та проблеми медичного забезпечення дітей сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування в інтернатних закладах” виступила головний педіатр ГУОЗ ЛОДА Любомира Кутневич, яка зазначила, що в Україні медико-соціальне забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є об'єктом державної політики і права таких дітей мають законодавче забезпечення.
Для утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в області функціонують 8 дитячих будинків-сиротинців, Червоноградська школа-інтернат, 29 шкіл-інтернатів, притулок для неповнолітніх, 4 навчально-реабілітаційних центри, 1 загальноосвітня школа соціальної реабілітації та 2 будинки - інтернати. В дитячих будинках утримується 416 дітей, в інших закладах утримується та навчається 6,6 тис. вихованців, з них дітей-сиріт – 218, без батьківського піклування - 381, інвалідів - 938.
Проведені поглиблені огляди свідчать про те, що в ранньому віці у 90% вихованців інтернатних закладів реєструються неврологічні захворювання, у 70% – розлади психомоторного розвитку: найчастіше має місце дисгармонійний фізичний розвиток, частота якого зменшується з віком; у більшості дітей зустрічається поєднання декількох захворювань. Поширеність захворювань у дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, перевищує популяційні показники в 1,5-2 рази. Серед дітей шкільного віку перші місця за поширеністю посідають хвороби дихання, захворювання ендокринної системи та шлунково-кишкового тракту.
Матеріально-технічна база функціонуючих закладів продовжує залишатись недостатньою, в 10 інтернатних закладах не забезпечується стійкий рівень санітарного та епідемічного благополуччя.
Тільки в 23 (48,9%) закладах обладнані та функціонують стоматкабінети або стоматкрісла для санації ротової порожнини вихованців. Медичні кабінети забезпечені фізіотерапевтичною апаратурою тільки на 40%.У зв’язку з недостатнім фінансуванням ст. 14,25,26 Закону України "Про освіту", інтернатні заклади належно не забезпечуються медикаментами для надання невідкладної посиндромної медичної допомоги. В повному обсязі забезпечені медикаментами тільки 30,3% інтернатних закладів.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...