У місті Бузьку Львівської області 8 та 9 січня кіт покусав 5 людей. 10 січня тварина здохла, а вже 11 січня – його тільце забрали на аналіз. Про це інформує спільнота Варта1 у Facebook. При цьому, висловлено припущення, що кіт міг бути хворий на сказ. Гал-інфо розпитало головного позаштатного спеціаліста з епідеміології департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА Наталію Тімко, чи є в Україні вакцина проти сказу та як лікуватися постраждалим.
Наталія Тімко розповіла, що французька інактивована антирабічна вакцина «Верораб» проти сказу в Україні зареєстрована, однак на ринку її нема вже майже півроку.
«Тобто, вакцина зареєстрована, користуватися нею можна, але купити її немає де. Ті залишки, які у нас були у лікарнях, практично використані», - зазначила головний епідеміолог.
За її словами, єдиний вихід – це за рецептом лікаря власним коштом привезти цю вакцину із Польщі.
«Постраждалим потрібно термінове лікування, яке складається із 6 ін’єкцій. Таке лікування триває 90 днів», - наголосила Наталія Тімко.
Також вона зазначила, що ніяких обмежень під час лікування нема.
«Основні симптоми, які проявляються у людини, після укусу хворої тварини на сказ - це боязнь води та вітру. Тобто, людині навіть важко пити воду, вона переживає неприємні відчуття. Те саме, коли дує вітер чи працює кондиціонер, – це викликає дискомфорт, почуття страху. Згодом можливе і порушення функції м’язів», - сказала Наталія Тімко.
Це захворювання не лікується на 100%, але від людини до людини не передається.
«За минулий рік в Україні зареєстровано 6 летальних випадків, спричинених сказом, на Львівщині випадки захворювання чи смертей не зафіксовані», - додала вона.
Водночас у Бузькій районній лікарні підтвердили факт, що до них за допомогою звернулося 5 людей зі скаргами, що їх покусав кіт. Це постраждалі 1942 р.н., 1963 р.н., 1969 р.н, 1932 р.н. та 1961 р.н. Усі вони перебувають на амбулаторному лікуванні.