Слухай онлайн
Кримінал

На Львівщині порушено 18 кримінальних справ за незаконну міграцію

Аналіз криміногенної обстановки на державному кордоні показує, що Львівщина і надалі продовжує залишатись „привабливою” для незаконних мігрантів та організованих злочинних груп, які займаються їх переправленням через кордон, свідченням чого є те, що впродовж 2009 року органами дізнання Львівського та Мостиського прикордонних загонів порушено 18 кримінальних справ за організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон, – повідомила перес-служба прокуратури Львівської області

 

Основні зусилля прикордонників та підрозділів інших правоохоронних органів, які проводять оперативно-розшукову діяльність, спрямовані на виявлення та припинення діяльності злочинних угрупувань, що діють на каналах незаконної міграції.

 

Правоохоронними органами Львівщини здійснюється виконання спільних заходів, передбачених постановою міжвідомчої наради керівників правоохоронних органів Львівської області від 02.07.2009 року, яка проведена у прокуратурі області з питань покращення взаємодії, проведення спільних операцій, оперативно- профілактичних заходів по виявленню та затриманню нелегальних мігрантів на шляху їх слідування до державного кордону України. Зокрема, в області періодично проводяться дії по перекриттю маршрутів доставки незаконних мігрантів у прикордонні райони області, перевірки місць їх можливого перебування. Внаслідок вжитих заходів впродовж 2009 року військовослужбовцями Львівського та Мостиського прикордонних загонів на території області затримано 559 порушників кордону.

 

Наведені дані вказують на те, що обстановка на кордоні продовжує бути напруженою і поле впливу як прикордонних органів, так і прокуратури розширилось, що потребувало більш чіткої організації роботи.

 

Прикладом належної організації роботи підрозділів держприкордонслужби та прокурорського нагляду у вказаному напрямку є оперативне викриття каналу нелегального переміщення через територію України громадян Афганістану.

 

Так, розслідуванням однієї з кримінальних справ, яке здійснювалась під наглядом прокуратури області, встановлено, що на початку серпня 2009 року у м. Львові, громадянин Ч. вступив в злочинну змову із невстановленою слідством особою, з метою організації незаконного переправлення осіб через державний кордон з України в Республіку Польща.

 

Відповідно до досягнутої злочинної змови, громадянину Ч. за винагороду у розмірі 1000 доларів США необхідно було здійснювати безпосереднє переправлення через державний кордон України шляхом подолання інженерно-технічних та контролюючих споруд держприкордонслужби України, двох громадян Афганістану, яких безпосередньо повинні були доставити до кордону інші двоє невстановлені слідством особи .

 

На виконання вищевказаної злочинної змови, на початку жовтня 2009 року громадянин Ч, разом із невстановленої слідством особою у лісовому масиві, що знаходиться неподалік с.м.т. Немирів, Яворівського району, Львівської області, отримали від інших двох невстановлених слідством осіб, двох громадян Афганістану для подальшого незаконного, поза пунктами пропуску, переправлення їх через державний кордон з України в Республіку Польща.

 

З цією метою невстановлена слідством особа провела детальний інструктаж щодо шляху слідування громадянина Ч та двох громадян Афганістану як по території прикордонної смуги Яворівського району Львівської області до лінії державного кордону, так і по території Республіки Польща.

 

Після цього, перечекавши один день, громадянин Ч., разом з невстановленою слідством особою, на легковому автомобілі доставили вищевказаних двох громадян Афганістану до околиць с. Нагачів, Яворівського району, Львівської області.

 

Згодом громадянин Ч. та двоє громадян Афганістану, керуючись вказівками, попередньо отриманими від невстановленої слідством особи, попря­мували по території прикордонної смуги Яворівського району Львівської області та умисно, незаконно, без жодного дозволу, що надавав би їм право легального перетину кордону, таємно, поза пунктами пропуску через державний кордон України, шляхом подолання інженерно-технічних та контролюючих споруд держприкордонслужби України, пішим способом перетнули державний кордон України.

 

Наступного дня громадянин Ч. та нелегальні мігранти були затримані на території Республіки Польща працівниками при­кордонної варти згаданої держави, на відстані близько 2 км. від лінії кордону, та в порядку взаємодії на державному кордоні в офіційному порядку передані представникам держприкордонслужби України.

 

Внаслідок належно проведених оперативними працівниками держприкордонслужби України оперативно-розшукових засобів, особу громадянина Ч. було встановлено та затримано за підозрою у скоєнні вказаного злочину, внаслідок чого ліквідовано канал організації незаконного переправлення осіб через державний кордон, а двоє нелегальних мігрантів- громадян Афганістану видворено з території України.

 

Нагляд за провадженням досудового слідства у вказаній кримінальній справі здійснювався прокуратурою області, яка і забезпечила підтримання державного обвинувачення в суді.

 

При розгляді у Яворівському районному суді вказаної кримінальної справи, прокурором проявлено принципову позицію та зорієнтовано суд на обрання підсудньому міри покарання, пов'язаної з позбавленням волі.

 

З урахуванням ступеня суспільної небезпеки та тяжкості вчиненого злочину, громадянина Ч. Яворівським районним судом засуджено до 3 років позбавлення волі.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ