Слухай онлайн
Надзвичайні події

На Львівщині цими вихідними семеро людей отруїлися чадним газом

Впродовж минулих вихідних до лікувальних закладів Львівської області госпіталізовано семеро людей із попереднім діагнозом «отруєння чадним газом». Серед госпіталізованих – двоє дітей 2008 та 2006 років народження, повідомив начальник прес-центру Головного управління МНС України в Львівській області Павло Василенко.

Зокрема, у суботу 5 лютого о 17:00 надійшло повідомлення, про те, що до Мостиської центральної районної лікарні з попереднім діагнозом отруєння чадним газому стані середньої важкості поступили жінка та двоє дітей. А у місті Львові о 21:19 по вул. Пекарській,49 в квартирі отруїлись чадним газом троє дорослих, яких у стані середньої важкості шпиталізували до обласної клінічної лікарні. А недільного ранку з вулиці Тарнавського у Львові до лікарні шпиталізували 24-річного студента з КНР.

За фактами зазначених випадків проводяться відповідні слідчі дії, які з’ясують всі обставини отруєння.

Проте, незайвим буде вже зараз нагадати про основні причини отруєнь чадним газом та шляхи їх попередження.

Спеціалісти дають таке визначення цьому небезпечному газу: чадний газ (окис вуглецю) – безколірний газ практично без запаху. Головна його небезпека полягає у тому, що чадний газ через легені швидко проникає в клітини крові, замінює собою кисень, що міститься в еритроцитах. Внаслідок цього в організмі виникає кисневе голодування – гіпоксія. Відчути присутність чадного газу у помешканні можливо лише увійшовши до нього зі свіжого повітря.

Основними симптомами та ознаками отруєння є головний біль, нудота та задуха. Спостерігається потьмарення свідомості, м’язова слабкість. З візуальних ознак – почервоніння шкіри обличчя та рук.

При виявленні ознак отруєння чадним газом необхідно негайно викликати швидку медичну допомогу та негайно вийти (або винести потерпілого) на свіже повітря. При необхідності надання невідкладної допомоги до прибуття лікарів необхідно дотримуватися принципів надання допомоги при інгаляційних отруєннях, а при зупинці дихання та кровообігу – серцево-легеневої реанімації.

З метою ж попередження таких випадків необхідно перевіряти системи опалення перед початком експлуатації. Окрему увагу необхідно звернути на справність систем виведення продуктів горіння – коминів. Наявність в них тяги перевіряється за допомогою запаленого сірника. Утримуйте газові прилади у чистоті та справному стані. Систематично перевіряйте тягу в димоході перед вмиканням і під час роботи газового приладу та не включайте його за її відсутності. І ні в якому разі не слід залишати включені прилади опалення без нагляду та під час сну. А тим паче – наодинці з дітьми.

Відкривайте кватирку впродовж усього часу роботи газових приладів. Не закривайте решітку вентиляційного каналу! Щільні металопластикові вікна, які обмежують приплив свіжого повітря у помешкання, також сприяють накопиченню чадного газу в помешканнях. Адже у певний момент повітря у квартирі, яке було насичене киснем, вигоряє і прилади опалення починають отримувати необхідний для процесу горіння природного газу кисень не з помешкання, а ззовні – через димохід. Звісно, і продукт згоряння – чадний газ – починає надходити всередину помешкання.

При виявленні несправності газового приладу вимикайте газ і негайно викликайте працівників аварійної газової служби. Категорично забороняється самовільно встановлювати й переносити газові прилади, підключати їх за допомогою гнучких шлангів та усувати будь-які несправності. При купівлі газових приладів не спокушайтесь на низьку ціну цього устаткування на ринках та базарах, адже Вам можуть продати несертифікований прилад, який не відповідає вимогам безпеки! Придбання газових приладів краще здійснювати у спеціалізованих крамницях. При виборі приладу вимагайте у продавців ознайомити Вас із документами, що підтверджують відповідність цього приладу вимогам безпеки та дозволять їх продаж на території України. Встановлення ж газових приладів повинно здійснюватись лише кваліфікованими спеціалістами після детального обстеження димових та вентиляційних каналів.

,

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ