Слухай онлайн
");
Cуспільство

На Львівщині все більше батьків хочуть, щоб діти вчили російську – начальник облуправління освіти

Керівник управління освіти у Львівській області Павло Хобзей заявив, що україномовні сім'ї у Львівській обл. дедалі частіше віддають своїх дітей у школи з російською мовою навчання, передає Deutsche Welle.

 

Уже понад 10 років російську мову в школах Західної України не викладають, лише у формі факультативних занять. Утім, освітяни стверджують, що останнім часом зросла кількість україномовних батьків, які хотіли б, аби їхнє чадо таки володіло російською і тому віддають дітей до російських шкіл. "Є тенденція, що не росіяни, а саме етнічні українці віддають дітей, аби ті володіли російською мовою. Люди розуміють, що вивчення російської чи польської для українців легко. І коли діти знатимуть ще якусь романо-германську мову, то після закінчення вузу такі випускники швидше знайдуть роботу", - сказав П.Хобзей. З огляду на це в окремих російських школах Львова нині спостерігається чималий ажіотаж при зарахуванні.

Представники російської громади постійно заявляють, що шкіл не вистачає навіть для російськомовних. На 90 тис. населення російської національності нині у Львові існує п'ять шкіл. Водночас чимало росіян віддають своїх дітей саме в українські школи, тому проблеми немає, вважають в управлінні освіти. Вони кажуть, що якщо порівнювати з Російською Федерацією, то там на понад 2,5 млн українського населення узагалі жодної школи.

Цікаво, що з Львівської, Волинської та Рівненської областей російською мовою незалежне зовнішнє оцінювання зголосилися складати лише три сотні осіб, що менше, аніж минулоріч. Переважно це випускники минулих років, повідомила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк

 

РБК-Україна

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");