Слухай онлайн
Cуспільство  |  Здоров'я

На Тернопільщині відкрито першу лабораторію, яка визначає ГМО

Тернопільською обласною хлібною інспекцією, яка увійшла до складу Державної інспекції сільського господарства України,відкрито першу лабораторію в області, яка визначає наявність генно-модифікованих організмів в продуктах харчування і сільськогосподарській сировині, повідомляє урядовий портал.

Лабораторія забезпечена сучасним обладнанням, необхідною нормативно-технічною документацією таатестована на проведення кількісно-якісного визначення ГМО методом полімеразно-ланцюгової реакції в режимі реального часу.

Крім того, для проведення кількісно-якісного визначення ГМОвикористовується ампліфікатор АНК-32 (виробництва Росії) та відповідні тест-системи. Випробування проводяться в стерильних умовах.

Фахівці переконані, що відкриття такої лабораторії надасть змогу здійснювати ефективний державний контроль за безпечністю харчової продукціїта наявністю або відсутністю в них ГМО.Зокрема, Голова Держсільгоспінспекції України Сергій Тригубенко відзначає, що для проведення вимірювань з високими аналітичними характеристиками і інтерпретацією результатів лабораторних досліджень, лабораторний потенціал Держсільгоспінспекції буде значно посилено.

«Ми плануємо створити на базі існуючих лабораторій – контрольно-лабораторну сітку, кожна лабораторія в якій буде здійснювати контроль і моніторинг на європейському рівні», - додав Сергій Тригубенко.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ