Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Волинь

На Верецькому перевалі відкрили меморіал січовикам Карпатської України

Вчора, 15 жовтня, у с. Климець Сколівського району на Верецькому перевалі відкрили і освятили Меморіальний комплекс полеглим січовикам Карпатської України. Верецький перевал – це не просто місце, де зустрічаються Львівщина і Закарпаття, а вікопомність, де в 1939 році обірвалося життя понад 600 українських патріотів, які зі зброєю в руках боронили паростки молодої незалежної України, повідомили в прес-службі Львівської облради.

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин у своєму виступі підкреслив, що сьогодні всі розуміють наскільки велике значення для нас у ХХІ столітті під час війни на східних теренах мають питання національної пам’яті. «Тому дякую депутатському корпусу обласної ради, який підтримує саме таку політику вшанування історичної пам’яті. У нас великі плани – встановити на сході країни меморіали усім полеглим Героям російсько-української війни», - сказав він.

Крім того, Олександр Ганущин подякував комунальному підприємству «Доля», секретарю Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святославу Шереметі, будівельникам, голові Сколівської райради Миколі Романишину, усій лісовій галузі в особі начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолія Дейнеки, телеканалу «Перший Західний» за фільм про Карпатську Україну та всім причетним до зведення Меморіалу.

До речі, присутнім на відкритті Меморіалу продемонстрували вищезгаданий фільм-хроніку тодішніх подій, підготовлений телеканалом «Перший Західний». «Роботи з увічнення пам’яті Героїв – ще дуже багато. Але вона наближає нас до перемоги. Ми мусимо бути разом», - резюмував голова обласної ради Олександр Ганущин.

Присутня на заході Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що історія вчить усіх нас тому, що країна завжди має шанс відбутися, бо є люди, готові віддати за неї життя. «Коли ми сьогодні стикаємося з великими випробуваннями, то маємо звертатися до світлої пам’яті наших дідів. Вклоняюся усім нашим Героям», - сказала вона.

За словами секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослава Шеремети, у березні 2016 року голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин задекларував, що на цьому місці буде споруджено меморіальний комплекс. «Дякуючи підтримці обласної ради, ініціативі Олександра Ганущина, за 2016 – 2017 роки спільними зусиллями нам вдалося спорудити Меморіальне кладовище Героям Карпатської  України», - підкреслив він.

Варто додати, що сьогодні на Меморіальному військовому кладовищі спочиває 22 українських Героя. У 90-х роках ХХ століття на Верецькому перевалі було встановлено символічний меморіальний знак. Роботи з пошуку та перепоховання українських героїв розпочали в 2008 році. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ