Слухай онлайн
Економіка

На Волині обговорили проблему з надходженнями до бюджету

Ситуація із наповненням обласного бюджету та надходженням коштів від податків та зборів залишається незадовільною. Про це повідомили 13 квітня у пресслужбі Волинської облради.
Фото Волинська обласна рада

Про те, як наповнити скарбницю краю говорили під час спільної наради з керівництвом облдержадміністрації та структурними підрозділами щодо підсумків виконання місцевих бюджетів області за I квартал 2021 року, яку ініціював голова обласної ради Григорій Недопад.

Засідання відбулося 13 квітня.

Як зазначив Григорій Недопад, бюджет 2020 року був невиконаний, тому аби ситуація не повторилася у поточному році, варто контролювати його наповнення та стимулювати роботу відповідних структур. Директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ігор Никитюк запевнив, що за І квартал 2021 року до загального фонду місцевих бюджетів області надійшло 1,4 млрд грн податків, зборів та інших платежів, тож рівень виконання планових показників становить 112 відсотків. До обласного бюджету надійшло 227,8 млн грн.

"У І кварталі цього року перевиконані планові показники надходжень податку на доходи фізичних осіб на 68,8 млн грн, місцевих податків – на 35,7 млн грн, акцизного податку – на 14,1 млн грн, рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів – на 13,0 млн грн і податку на прибуток підприємств – на 11,9 млн гривень", - підкреслив Ігор Никитюк.


В той же час в області залишається податковий борг, обсяг якого з початку поточного року зріс майже на 16,7 млн грн і на 1 квітня становить 253,3 млн грн.

Григорій Недопад наголосив, що планує щомісяця спільно з головами районних рад, райдержадміністрацій та територіальних громад, а також із керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації проводити такі наради. Це дозволить контролювати ситуацію із наповненням обласного бюджету.

"До нас звертаються територіальні громади за допомогою у фінансуванні тих чи інших проєктів. Такі проєкти ми можемо фінансувати лише із вільних лишків, сума яких складає 5,5 млн грн. В той же час, в області є близько 20 тергромад, у яких сума вільних лишків складає більше як 5 млн. грн. Тому закономірно виникає питання до структурних підрозділів облдержадміністрації та контролюючих структур про наповненість обласного бюджету", - зазначив голова обласної ради.

Він закликав фіскальну службу працювати над детінізацією доходів громадян та, в той же час, стимулювати підприємства платили податки там, де знаходиться їхнє виробництво та працівники.

"В умовах продовження пандемії COVID-19 та негативного впливу карантинних обмежень на економіку основним завданням для нас лишається наповнення бюджету, адже від цього залежать і ремонти доріг в районах, ремонти у школах та садочках, проведення освітлення вулиць у селах", - наголосив Григорій Недопад.

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, на Волині обговорили хід ремонтних робіт на дорогах комунальної власності.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ