Слухай онлайн
Cуспільство

На Волині розпочали підготовку до кампанії з оздоровлення дітей у межах карантину

На Волині розпочали підготовку до кампанії з оздоровлення дітей у межах карантинних обмежень, - інформує 14 квітня пресслужба Волинської ОДА.
Фото ілюстративне

Про це стало відомо 13 квітня 2021 року під час засідання обласної міжвідомчої комісії з питань організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей, що відбулась під керівництвом заступниці голови облдержадміністрації Людмила Тимощук.

ʺВідповідальність за дітей, які відпочивають у таборах несуть керівники та власники оздоровчих закладів. І якщо у зв’язку з карантинними обмеженнями заходити батькам на територію таборів не можна, то цих правил необхідно дотримуватися, – звернулася до присутніх Людмила Тимощук. – Є дуже багато питань та ризиків, задля вирішення яких, ми з вами й зібралися. Ми повинні думати за наших дітей, і в яких умовах вони оздоровлюватимуться і відпочиватимутьʺ.

До робочої наради також долучилися заступниця директора департаменту соціального захисту населення ОДА Оксана Гобод, заступник начальника управління із запобігання надзвичайним ситуаціям управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області Олег Билиця, заступниця директора Волинського обласного лабораторного центру Надія Костирка, начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства головного управління Дерпродспоживслужби в області Назар Орел, голова Федерації профспілок області Іванна Дубинка-Філозоф та керівники позаміських закладів оздоровлення та відпочинку.

Нагадаємо, що в області розпочалося оздоровлення дітей за путівками Міністерства соціально політики України у дитячих центрах ʺАртекʺ (м. Київ) та ʺМолода гвардіяʺ (м. Одеса). Зокрема, впродовж березня ʺМолода гвардіяʺ прийняла 27 дітей пільгових категорій та 29 – ʺАртекʺ. У поточному році планується провести у зазначених дитячих центрах  по 12 оздоровчих змін та охопити близько 800 дітей. Наразі заїзди у ці табори в квітні відмінені, оскільки міста Київ та Одеса перебувають у ʺчервоній карантинній зоніʺ.

Як повідомила Оксана Гобод, у зв’язку з введенням карантину, спричиненого епідемією гострої респіраторної хвороби COVID-19, дитячі оздоровчі заклади Волинської області у 2020 році не працювали. Часткове оздоровлення дітей відбувалося у МДЦ ʺАртекʺ, УДЦ ʺМолода гвардіяʺ та санаторіях. Загалом, у минулому році оздоровилося 278 дітей.

Слід зазначити, що в поточному році в районних бюджетах та бюджетах об’єднаних територіальних громад передбачено майже 4,5 млн гривень на придбання путівок для оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Окрім того, у разі прийняття рішення про функціонування позаміського закладу впродовж травня 2021 року планується проведення комплексних перевірок дитячих таборів із залученням спеціалістів головного управління Держпродспоживслужби, управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій та управління Держпраці в області. За результатами інспекцій таборам надаватиметься відповідний дозвіл на відкриття дитячого закладу до оздоровчого сезону.

ʺЯк і попередні роки міжвідомча комісія з питань організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей буде плідно працювати. На сьогодні ми розуміємо, що є нові виклики. Адже до дітей має бути найбільше уваги, аби забезпечити максимально безпечні умови їхнього перебування у таборах, враховуючи те, що другий рік світ та Україна бореться із COVID-19ʺ, – зазначила Оксана Гобод.

Відтак, учасники наради обговорили плани та проблемні питання, які виникають при підготовці до відкриття оздоровчого періоду для дітей в області. Зокрема, були озвучені пропозиції щодо роботи закладів та їх подальше функціонування відповідно до нових нормативних документів. Керівників позаміських закладів оздоровлення та відпочинку закликали ознайомитися із ними.

Слід зауважити, що основним документом, який на сьогодні регламентує роботу дитячих закладів в умовах карантину є постанова головного державного санітарного лікаря України від 30.07.2020 року № 43. Також, до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236, у цьому році внесено зміни, які надають роз’яснення щодо перебування дітей в оздоровчому таборі у випадку переходу області в ʺчервону зонуʺ. Тобто, якщо діти заїхали у табір і через декілька днів у області встановлюється ʺчервоний рівеньʺ епідемнебезпеки, то вони залишаються там до завершення зміни. Відтак, під час такого періоду заїзд інших дітей не буде здійснюватися.

Також Надія Костирка та Назар Орел проінформували присутніх про основні вимоги щодо безпеки харчування та перебування дітей у дитячих таборах.

Нагадаємо, у Волинській області функціонують 11 приміських закладів оздоровлення та відпочинку. А саме:

 • ʺБарвінокʺ Павлівської територіальної громади;
 • ʺВеселкаʺ Горохівської міської ради;
 • ʺСупутникʺ обласної організації профспілки працівників освіти і науки;
 • ʺЧайкаʺ обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я;
 • ʺСвітанокʺ обласної організації профспілки працівників державних установ;
 • ʺСонячнийʺ обласного центру національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді;
 • ʺОберігʺ Колодяженської територіальної громади;
 • ʺСвітязьʺ Володимир-Волинського ліцею ʺЦентр освітиʺ обласної ради;
 • ʺПрикордонникʺ управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради;
 • ʺРовесникʺ управління освіти виконавчого комітету Луцької міської ради;
 • приватне підприємство ʺПарасолькаʺ.

ʺДякую усім за роботу, всі запропоновані пропозиції ми розглянемо та разом напрацьовуватимемо. Бо якщо ще один рік дитячі табори не працюватимуть, то тоді область може їх просто втратитиʺ, –  сказала Людмила Тимощук. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ