У селі Ірлява Ужгородського району працює найбільша у Західній Україні сонячна електростанція. На 23-х гектарах встановлено майже 43 тисячі блоків сонячних батарей, пише Голос Карпат.
Сонячна електростанція потужністю 10,09 МВт здатна виробляти 9,6 млн. кВт-год на рік і забезпечувати весь Великоберезнянський район або 10% від потреб Ужгорода.
Постійний струм подається на чотири інверторні підстанції, де перетворюється у змінний, а потім через трансформаторну станцію подається у загальну мережу.
СЕС в урочищі Дубина побудувало ТОВ «Сонячна енергія ПЛЮС» за італійською технологією з китайських матеріалів у досить стислі терміни – всього за 6 місяців.
Як зазначають інвестори проекту, сонячні модулі мають спеціальний захист від граду, снігу та механічних пошкоджень.
«Батареї розташовані під тридцятиградусним кутом до землі на такій відстані одна від одної, щоб за будь-якої погоди й пори року на них не потрапляла тінь, – наголошують у «Сонячна енергія ПЛЮС». – На додачу, вони самоочищаються, тому з персоналу на території електростанції працюють тільки охоронці».
На Закарпатті працює ще дві сонячні електростанції. Одна розташована також на Ужгородщині, а друга – на Виноградівщині. Загальна потужність трьох СЕС становить 18 МВт. Для порівняння: виробництво “класичної” електроенергії на Закарпатті зосереджено на 8 гідроелектростанціях загальною потужністю 37,06 МВт.