Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Надії Савченко до суду викликали швидку

Під час другого за день засідання в Басманному суді Москви льотчиці Надії Савченко стало погано - до зали суду викликали швидку допомогу, - BBC.

Українка, яка відкидає всі висунуті проти неї в Росії звинувачення, скаржилася на болі в грудях.

До зали суду вона повернулася після того, як їй надали медичну допомогу.

Слідчий комітет РФ звинувачує Надію Савченко в причетності до загибелі на Донбасі двох російських журналістів і в незаконному перетині кордону.

На ранковому засіданні в середу Басманний суд Москви визнав законними дії російського слідчого, який відмовився відпустити українську льотчицю Надію Савченко на сесію Парламентської Асамблеї Ради Європи до Страсбурга.

Суд розглядав скаргу адвокатів на відмову слідчого відпустити Савченко на сесію ПАРЄ і вирішив її відхилити.

"Суд постановив у задоволенні скарги адвокатів Надії Савченко відмовити", - оголосив рішення суддя Артур Карпов.

У січні цього року ПАРЄ визнала повноваження пані Савченко як члена Асамблеї від української делегації. Однак у Росії українську льотчицю звинувачують у причетності до загибелі двох журналістів і незаконному перетині кордону.

Сама Савченко відкидає всі звинувачення і каже, що її викрали представники російських спецслужб.

Україна, США і ЄС неодноразово закликали Москву звільнити льотчицю.

У середу на судових слуханнях адвокат Ілля Новиков представив суду документ ПАРЄ, що підтверджує наявність у пані Савченко імунітету.

Слідчий, зі свого боку, заявив, що пані Савченко не володіє імунітетом ПАРЄ, оскільки була обрана делегатом після скоєння інкримінованого їй злочину.

Напередодні суду міністерство закордонних справ України в черговий раз закликало звільнити Савченко.

Як передавав кореспондент Російської служби Бі-бі-сі із зали суду, пані Савченко, яка неодноразово оголошувала голодування в останні кілька місяців, виглядала сильно схудлою, але брала участь у засіданні, неодноразово критикуючи суд і закликаючи суддю поважати міжнародні закони, під якими підписалася Росія.

Європарламент раніше ухвалив резолюцію, яка засуджує Росію. У Страсбурзі пригрозили можливими міжнародними санкціями і судовим переслідуванням відповідальних за це осіб.

Європейські депутати впевнені, що арешт пані Савченко - пряме порушення мінських угод, зокрема, пункту про обмін полоненими за принципом "усіх на всіх".

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що пані Савченко не є заручником. На думку Лаврова, до ситуації з українською льотчицею застосовна тільки та частина мінських угод, в якій йдеться про амністію всіх причетних до подій в Донбасі. "Але щоб амністувати людини, її треба спочатку довести до суду, і суд повинен прийняти рішення", - вважає міністр.

5 травня стало відомо про продовження терміну слідства у справі льотчиці до 13 листопада.

Ця новина викликала негайну реакцію Заходу. В держдепартаменті США назвали це рішення обурливим, а МЗС України визнав, що рішення демонструє відсутність доказів "на підтвердження абсурдних та безпідставних звинувачень".

Надія Савченко перебуває під арештом з липня 2014 року.

BBC

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ