Правоохоронці за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора припинили діяльність злочинної організації з 11 осіб, які системно займалися сутенерством та вербуванням молодих жінок для сексуальної експлуатації в Україні та за кордоном. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.
За даними слідства, 11 учасників злочинної організації діяли за чітко розробленою схемою. Вони розміщували в соціальних мережах оголошення про високооплачувану роботу, яка, як з’ясувалося, полягала у супроводі чоловіків на публічних заходах. Спершу це відбувалося без примусу, щоб завоювати довіру жінок.
Паралельно з цим, підозрювані використовували закритий Telegram-канал для розміщення оголошень про надання сексуальних послуг. Дівчат, які відгукувалися на пропозиції щодо супроводу, без їхньої згоди залучали до надання цих послуг.
Після отримання "замовлення" дівчатам надсилали інструкції про місце та час зустрічі. Опинившись за вказаною адресою, потерпілі втрачали можливість відмовитися. У разі спротиву до них застосовували психологічний тиск і шантаж, змушуючи вступати у статеві зносини з клієнтами.
Наразі 11 учасникам злочинної організації повідомлено про підозру за статтями про створення та участь у злочинній організації, сутенерство або втягнення особи в заняття проституцією, а також торгівлю людьми.
Правоохоронці затримали підозрюваних. Судом їм обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави від 3 до 10 мільйонів гривень, а трьом особам – домашній арешт.
Досудове розслідування здійснюється слідчими ГСУ у співпраці з Департаментом міграційної поліції Нацполіції України та працівниками управління міграційної поліції ГУ Нацполіції в Київській області.
Офіс Генерального прокурора закликає громадян бути обережними під час пошуку роботи, особливо за кордоном або у сферах без чітких умов праці, та ретельно перевіряти роботодавців і умови праці. У разі виявлення фактів примусу до проституції, сексуальної або трудової експлуатації, просять звертатися до Національної поліції України, органів прокуратури або за номером гарячої лінії 1547 (для громадян за кордоном – +38 (044) 284-19-43).
