Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Народних обранців потрібно прив’язати до виборців, а не до партійних вождів, - Писарчук

Перш ніж проводити вибори до Верховної Ради України, потрібно раз і назавжди покінчити з політичною корупцією у вигляді партійних списків. Потрібно повертатись до пропорційно-мажоритарної системи виборів, або шукати інші шляхи прив’язки народних обранців до виборців, а не до партійних вождів. У цьому переконаний народний депутат України Петро Писарчук. Повідомила прес-служба народного депутата.

«Виборці вправі спитати у Юлії Тимошенко, яка фактично вкинула країну в позачергові парламентські вибори 2007 року, обіцяючи їм, що в списках її блоку більше ніколи не буде «зрадників та запроданців». Подивіться, що ми маємо сьогодні. Так званих «запроданців» стало ще більше, ніж після виборів 2006 року. А може вони зовсім не «запроданці» і «тушки», а люди, які не хочуть обслуговувати вузькопартійні інтереси і роблять непростий вибір на користь держави», - зазначає Петро Писарчук.

На думку народного депутата, питаннями вдосконалення Основного закону має зайнятися Конституційна асамблея, яку пропонує утворити Президент Віктор Янукович. До цієї Асамблеї мали б увійти авторитетні, незаполітизовані фахівці з питань державотворення та права. «Хотілось би, щоб ми сьогодні почули Президента України Віктора Януковича, який у своєму виступі на відкритті сесії закликав нас, незважаючи на різні політичні погляди, думати не про свої вузькопартійні інтереси, а про Україну», - наголоис Петро Писарчук.

Нагадаємо, що учора, 2 лютого, Верховна Рада внесла зміни до Конституції у частині призначення дати наступних виборів президента та Верховної Ради. За відповідне рішення проголосували 310 депутатів.

Таким чином, згідно з ухваленими змінами, чергові парламентські вибори відбудуться у жовтні 2012 року, а президентські - у березні 2015 року.

Також встановлюється 5-річний термін повноважень президента України, Верховної Ради, Верховної Ради Криму, депутатів місцевих рад всіх рівнів і сільських, селищних і міських голів.

При цьому передбачається, що чергові вибори президента України проводяться в останню неділю березня п'ятого року його повноважень, у Верховну Раду - в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень, місцеві вибори - в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень депутатів місцевих рад усіх рівнів і сільських, селищних, міських голів.

До внесення змін, виходячи з норм Конституції 1996 року, чергові парламентські вибори повинні були відбутися 27 березня 2011 року.

Як відомо, 1 жовтня КС визнав неконституційним закон "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року (так звана політреформа 2004 року).

Відповідно до Основного закону в редакції 1996 року, Верховна Рада й президент обираються на чотири роки, а не на п'ять, що було визначено політреформою-2004.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ