Слухай онлайн
Політика

«Наша Україна» вимагає, щоб були оприлюднені газові домовленості Києва з Москвою

«Наша Україна» вважає неприпустимою продовження згубної для України політики торгівлі національними інтересами та вимагає негайно оприлюднити справжній зміст переговорів керівництва нашої держави з Росією. Україна має вільно торгувати в рамках ВТО з усім світом, а не торгувати своїми інтересами в рамках Митного союзу з Росією, - йдеться у заві, яку поширила прес-служба НСНУ.

 

«Політика нового уряду є низкою стратегічних помилок та вкрай непрофесійних дій, які межують зі здачею національних інтересів України.


Зокрема, є всі підстави говорити про те, що за гучними заявами про «вирішення газового питання» з Росією, зниженні цін на російські енергоносії урядовцями приховуються непрозорі домовленості, які можуть поставити під питання енергетичну безпеку нашої держави.

Так, на недавніх переговорах у Москві було, фактично, перекреслено, чіткі і однозначні домовленості, досягнуті президентами Ющенком та Путіним у газовій сфері у 2008 році.
Слід також пам’ятати, що всі умови, всі принципові позиції домовленостей 2008 року були оприлюднені президентом Ющенком того ж дня на спілкуванні з журналістами з цього приводу.

Натомість Азарову та Януковичу, вочевидь, є що приховувати від українського народу, оскільки їхні рішення та дії є далеким від захисту національних інтересів.
Так, раніше оголошені Росією публічно умови зниження ціни на газ для України можуть свідчити, наприклад, про наміри нового керівництва держави здати Росії українську газотранспортну систему, продовжити терміни перебування Чорноморського Флоту чи приєднатися до Митного союзу з Росією, Білоруссю та Казахстаном.
Окрім того, нова влада продовжує стару політику вибудовування боргової піраміди, маючи наміри отримати ще принаймні 850 млн. доларів кредитів від Світового банку та продовжити співпрацю з МВФ.

Співпраця з міжнародними фінансовими структурами, без сумніву, має бути продовжена. Але залучені кошти мають залучатися під чіткі умови і йти, передусім, на проведення структурних реформ, а не «проїдатися».

Поки що, замість обіцяних перед виборами повномасштабних реформ та якісного оновлення, нова влада виконує алгоритм Тимошенко минулорічної давнини: «взяти в борг, щоб проїсти, а потім віддавати, знову беручи в борг».

У світовій історії є приклади наслідків такої політики – у низці латиноамериканських країн у 90-х роках залучалися невиправдано значні обсяги зовнішніх запозичень для фінансування неефективної економічної політики.
Натомість в Україні існує позитивний досвід виходу з кризи, причому не лише без нарощування державної заборгованості, а навпаки – її скорочення. Це досвід уряду Ющенка, який на початку 2000-х років дав країні поштовх на 8 років невпинного і динамічного зростання.

З огляду на це, «Наша Україна» вважає неприпустимою продовження згубної для України політики торгівлі національними інтересами та вимагає негайно оприлюднити справжній зміст переговорів керівництва нашої держави з Росією. Україна має вільно торгувати в рамках ВТО з усім світом, а не торгувати своїми інтересами в рамках Митного союзу з Росією», - сказано у заяві.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");