Слухай онлайн
Cуспільство

Науковці з України та Польщі працюватимуть над 15-ма науковими проектами

Українські та польські науковці разом працюватимуть над 15-ма двосторонніми науковими проектами в 2020-2021 роках. Про це інформує прес-службі МОН України.

Їхній перелік був затверджений під час засідання Спільної комісії з питань співробітництва в сфері науки і технологій сьогодні, 23 грудня 2019 року, у Варшаві.

Проекти стосуватимуться нових технологій та матеріалів, екології, енергоефективності, наук про життя, покращення обороноздатності тощо.

“Наша наукова співпраця з Польщею почалася ще 1993 року, однак з 2010-го виникла тривала перерва, і відновити спільну роботу вдалося тільки 2017-го. Тоді було оголошено двосторонній конкурс, який викликав досить високий інтерес серед науковців обох країн: вони подали понад 200 пропозицій. У підсумку було відібрано 15 проектів, які впроваджувалися у 2018-2019 роках. Хочу відзначити, що за кількістю проектів – це перший показник серед тих країн, де ми мали двосторонню співпрацю цього року. Зараз ми також відібрали 15 польсько-українських проектів на 2020-2021 роки. Їх обирали з 172 пропозицій, які попередньо пройшли експертизу в Україні та Польщі”, – розповів очільник Комісії від України, перший заступник Міністра освіти і науки Юрій Полюхович.

Загалом 2019 року українські вчені виконували 119 двосторонніх проектів з іноземними колегами. Це майже на чверть більше, ніж торік. Йдеться про проекти, в яких українська сторона фінансується за кошти держбюджету.

Активна співпраця тривала з 12 країнами: більша половина – це члени ЄС, а також Індія, Китай, США, Білорусь, Корея. 2020-го після майже 20-річної перерви почнеться виконання спільних проектів з Ізраїлем.

З української сторони 2019 року проекти виконували 59 закладів – переважно це виші та наукові установи. У ТОП-3 за кількістю проектів увійшли КНУ ім. Т. Шевченка – 10 (7 країн-партнерів), НУ "Львівська політехніка" – 10 (7 країн-партнерів) та Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН – 7 (6 країн-партнерів). Понад 40% установ задіяні щонайменше до 2 проектів.

Географія виконання досліджень – 18 населених пунктів по всій Україні. Найбільше проектів сконцентровано в Києві, Львові та Харкові.

Довідково

У сфері науково-технічного співробітництва між Україною та 57 іноземними країнами діє 82 чинні двосторонні угоди. В межах цих угод співпраця відбувається шляхом проведення спільних засідань двосторонніх комісій/комітетів, різноманітних заходів, конкурсів спільних науково-дослідних проектів, впровадження цих проектів.

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, українським розробникам збільшили суму винагороди.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");