Слухай онлайн
Cуспільство

Найстаршому екскурсоводу Львова – 77 років, наймолодшому - 20

Майже половина з усіх ескурсоводів Львова надають послуги іноземними мовами. З них 21%– польською мовою, 14% - англійською, по 4% - німецькою і чеською мовою, інші – сербо-хорватською, французькою, румунською, італійською мовами, 10 осіб володіє більш ніж двома іноземними мовами. Третина всіх фахівців мають постійне працевлаштування у туристичних і перекладацьких фірмах, 30 % працюють за строковими угодами – про це повідомили у прес-службі Львівської міськради.
Слід зазначити, що серед фахівців туристичного супроводу Львова зросла частина молоді 18-30 років – 25%, з них до 25 років – 16%, 34 % - 30-50 років, 42%- старші 50 років. Наймолодшому екскурсоводу – 20 років, найстаршому – 77. Третина всіх ескурсоводів має досвід роботи біля 20 років.
З метою врегулювання діяльності нелегальних іноземних та іногородніх екскурсоводів у Львові прийнято ухвалу Львівської міської ради від «Про затвердження Положення про порядок проведення екскурсійної діяльності у м.Львові». Реалізація ухвали дозволяє забезпечити контроль діяльності фахівців туристичного супроводу.
Як повідомив під час прес-конференції начальник управління культури та туризму Андрій Сидор, у Львові проведено три контрольні рейди екскурсійної діяльності із залученням працівників муніципальної дружини і громадських організацій Львова. Під час рейдів виявлено велику кількість громадян, які проводять екскурсійну діяльність і надають послуги гіда-перекладача без відповідної підготовки та дозволів.
«Систематичний контроль з боку міської влади вже спонукав багатьох нелегальних екскурсоводів піти на навчання та отримати необхідні дозволи для проведення такої діяльності. Також в лютому планується проведення контрольного рейду з залученням представників ЗМІ для висвітлення роботи міської ради в цьому напрямку», - зазначив Андрій Сидор.
Зазначимо, що близько сотні екскурсоводів Львова вже отримали бейджі (ідентифікаційні картки).
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ