Слухай онлайн
Економіка

НБУ спростував закиди Тимошенко щодо неконтрольованої емісії

"В черговий раз заяви лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко стосовно неконтрольованої емісії грошей в Україні, які були розповсюджені у ЗМІ, абсолютно безпідставні, не відповідають дійсності та спрямовані на створення негативних настроїв в суспільстві, що є неприпустимим", - сказано у заяві НБУ, яку поширило управління зв'язків із громадськістю цієї фінансової установи.

Далі у заяві сказано: "Національний банк України заявляє про відсутність будь-якої неконтрольованої та необґрунтованої емісії. Процедура емісії грошей в Україні суворо регламентована!

Випущені Національним банком України в обіг гроші, спрямовувались на обслуговування процесів реального зростання економіки, заощаджень населення та потреб бізнесу тощо.

Підтвердженням того, що випуск в обіг грошей був забезпечений реальним зростанням економіки і не провокував інфляційні процеси, є дані офіційної статистики. Зокрема, приріст споживчих цін у 2010 році становив 9,1%, значно уповільнившись порівняно з 2009 роком (12,3%) та 2008 роком (22,3%).

Таким чином, випуск в обіг коштів, який здійснив у 2010 році Національний банк України, відповідає установленим цілям та орієнтирам основних засад грошово-кредитної політики на 2010 рік.

До того ж варто відзначити, що Національний банк України не має права здійснювати незабезпечену емісію, що закріплено на законодавчому рівні, тому будь-які популістські заяви безвідповідальних політиків, щодо неконтрольованої та незабезпеченої емісії грошей Національним банком України є безпідставними і такими, що не відповідають дійсності.

Сподіваємось, що населення України не буде реагувати на політичні спекуляції, та є більш розсудливим і відповідальним на відміну від деяких політиків."

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ