Слухай онлайн
Культура

Не стало співачки Валентини Толкунової

Співачка Валентина Толкунова померла в Москві на 64-му році життя, повідомило РІА “Новости” джерело в Боткінській лікарні.

 

Після концерту в Могильові (Білорусь) 16 лютого В.Толкунова була госпіталізована до реанімації місцевої лікарні.

 

Тоді її син Микола Папоров повідомив, що нічого серйозного і страшного з його матір`ю не трапилося - "у неї просто підвищився тиск". Білоруські медики говорили, що причиною нездужання співачки стала перевтома. Після виписки її перевели на обстеження до Боткінської лікарні.

 

В.Толкунова народилася 12 липня 1946 року в місті Армавір Краснодарського краю, до столиці її перевезли, коли їй був один рік, і вона все життя вважала себе москвичкою.

 

Ще в школі В.Толкунова пройшла за конкурсом в ансамбль Центрального будинку дітей залізничників під управлінням Дунаєвського, де 10 років співала в хорі, а в 1964 році поступила на диригентсько-хорове відділення в Московський державний інститут культури. Пізніше, вже в 1971 році, закінчила Музичне училище імені Гнесіних.

 

У 1966 прийшла в біг-бенд під управлінням Юрія Саульського (ВІО-66), де працювала 5 років солісткою-вокалісткою і співала джазову інструментальну музику.

 

У 1971 році в телефільмі "День за днем" В.Толкунова озвучила пісні композитора Іллі Катаєва на вірші Михайла Анчарова, які швидко сталі популярні у виконанні юної співачки. З тих пір у В.Толкунової почалася активна робота з композиторами-пісенниками, серед яких Едуард Колмановський, Мікаел Тарівердієв, Павло Аедоніцький, Віктор Успенський, Людмила Лядова, Олександра Пахмутова і багато інших.

 

Наступного року, 1972, Лев Ошанін запросив її виступити на сцені Колонного залу на ювілейному концерті з піснею Володимира Шаїнського. Цей виступ відкрив перед В.Толкуновою дорогу на радіо і телебачення.

 

З тих пір артистка виконала десятки всенародно улюблених пісень, серед яких: "Стою на полустаночке", "Серебряные свадьбы", "Поговори со мною, мама", "Носики-курносики", "Где ты раньше был", "Старые слова", "Мой милый, если б не было войны", "Я не могу иначе", "Я деревенская", "Сорок пять", "Мы на лодочке катались" і багато сотень інших, записала близько двох десятків пластинок, 23 рази ставала лауреатом телевізійного конкурсу "Пісня року".

 

У 1989 році на базі Москонцерту, де В.Толкунова працювала з 1973 року, створено Творче об`єднання "АРТ" - Театр музичної драми і пісні, художнім керівником якого стала співачка.

 

В.Толкунова удостоєна звань народної і заслуженої артистки РРФСР, заслуженої артистки Калмикії, уряд України вручив їй Міжнародний орден Честі і орден Святителя Миколая, Митрополит Київський Володимир нагородив її орденом Святої Варвари, також їй були вручені почесні грамоти урядів Казахстану, України, Туркменістану, Кабардино-Балкарії, Калмикії, Естонії.

 

Валентину Толкунову поховають на Троєкурівському кладовищі у Москві 24 березня.

 

Прощання з Толкуновою пройде в Театрі Естради.

 

УНІАН

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");