Сьогодні, 19 липня, відбулася зустріч міського голови Львова Андрія Садового із власником та керуючим директором Eggersmann Group Карлгюнтером Егерсманом, під час якої останній заявив про намір компанії вести бізнес в Україні, повідомила прес-служба Львівської міської ради.
«В країні немає жодного подібного заводу. Натомість, у сусідній Польщі — 150. Загалом, ситуація в Україні дуже погана, і 95% усіх відходів ідуть на полігони. Ми ж у Львові хочемо стати першими, хто реалізує такий проект. До нас уже зголосились компанії з усього світу, які висловили бажання збудувати завод. Але передусім нас цікавлять 2 речі: якість і час. Це критичні питання», — зазначив Андрій Садовий.
«Ми маємо філії в дуже багатьох країнах світу, тож особливо зацікавлені в тому, аби представитись і в Україні, — каже Карлгюнтер Егерсман. — Окрім будівництва заводу, ми б також хотіли заснувати тут своє підприємство. У нас є клієнти в Англії, Іспанії, Польщі, Ізраїлі та інших країнах. За час діяльності ми збудували в усьому світі близько 30−40 сміттєпереробних заводів, подібних до того, який планують у Львові».
За словами Карлгюнтера Егерсмана, система, яку пропонує компанія, абсолютно закрита та безпечна, передбачає біофільтри та очищення усього, що виходить в повітря. Глибина очистки — близько 75−80%, тобто після переробки залишається орієнтовно 20−25% сміття на захоронення. Фахівець також зазначив, що для будівництва подібного заводу — із часу підписання договору і до запуску виробництва — компанії необхідно 18 місяців.
Компанія Eggersmann Anlagenbau — це відомий німецький виробник та постачальник технологій, обладнання сміттєпереробки та рециклінгу, що має великий досвід проектування, будівництва і введення в експлуатацію механіко-біологічних заводів в усьому світі, як це передбачено й у Львові.
«Завдяки нашому великому досвіду і застосовуванню технологій, в разі отримання замовлення, ми в змозі в заплановані терміни спроектувати і звести у Львові високоефективний завод відповідно до специфікації. Як Генпідрядник ми пропонуємо будівництво заводу «під ключ», — пояснили представники компанії.
Нагадаємо, 9 липня завершився термін подачі документів для компаній, які хочуть взяти участь у тендері з будівництва заводу з переробки ТПВ у Львові. На 1-й етап «Прекваліфікація» подали документи 12 компаній з 11 країн світу.