Норман Дейвіс вважає УПА оганізацією заоохоченою нацистськими угуповуваннями
Слухай онлайн
Cуспільство

Норман Дейвіс вважає УПА оганізацією заоохоченою нацистськими угуповуваннями

Норман Дейвіс вважає УПА оганізацією заоохоченою нацистськими угуповуваннями, оскільки  поляки були жертвами насильницьких дій з боку українського підпілля у часи Другої світової війни і це насилля було описане у джерелах католицької церкви у Польщі. Саме тому Норман Дейвіс висловив припущення, що дії українського підпілля були наслідком заохочення нацистськими військами. Про це він, зокрема, описав у другому виданні праці „Європа: історія” та зазначив, відповідаючи на запитання журналістів, під час прес-конференції у Львові.
Однак, у свою чергу Норман Дейвіс відзначив, що й багато українців загинули від рук польських військ. Про це свідчить  відкриття українських поховань у Польщі у селі Павлокома поблизу Перемишля.
Норман Дейвіс - британський історик, який здобув світове визнання своїми науковими розвідками про історію Польщі, Європи та Британських островів. Народився 8 червня 1939 року в Болтоні (Англія). Навчався у Магдапенському коледжі в Оксфорді, прагнув здобути ступінь доктора філософії у Росії, куди його не пустили. Навчаючись у Ягеллонському університеті в Кракові, досліджував польсько-радянську війну 1919-1920 років. Захистив дисертацію під назвою „Британська міжнародна політика щодо Польщі 1919-20 pp.".
З 1971 р. Дейвіс викладав історію Польщі в Лондонському університеті, був позаштатним членом Волфсонського коледжу в Оксфорді, читав лекції у США, Канаді, Австралії, Китаї та Європі.
Репутацію здобув завдяки ґрунтовній історії Польщі, що вийшла 1981 року під назвою "Ігрища Бога" ("God's Playground") і надалі залишається дуже впливовою. У своїх працях про історію Європи (1996) та Британських островів (1999) він намагався показати важливість європейської "периферії". У праці „Острови" ("The Isles") спробував розвінчати міф про "британську національність", закликав до незалежності Шотландії та Уельсу. 2004 року міжнародна спільнота із зацікавленням сприйняла його книгу "Повстання 44-го року", яка описує Варшавське повстання.
Найближчим часом повинна побачити світ ще одна фундаментальна публікація британського історика, присвячена Другій світовій війні.
Професор Дейвіс отримав численні нагороди й титули, в тому числі почесний докторський ступінь Люблінського і Ґданського університетів, членство в Польській Академії Наук та в Academia Scientarium і Artium Europea, членство в Британській Академії та Королівському історичному товаристві. Він також почесний громадянин міст Любліна й Кракова. 2005 року нагороджений орденом св. Станіслава в Польщі
   
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...