Слухай онлайн
Cуспільство

Норман Дейвіс вважає УПА оганізацією заоохоченою нацистськими угуповуваннями

Норман Дейвіс вважає УПА оганізацією заоохоченою нацистськими угуповуваннями, оскільки  поляки були жертвами насильницьких дій з боку українського підпілля у часи Другої світової війни і це насилля було описане у джерелах католицької церкви у Польщі. Саме тому Норман Дейвіс висловив припущення, що дії українського підпілля були наслідком заохочення нацистськими військами. Про це він, зокрема, описав у другому виданні праці „Європа: історія” та зазначив, відповідаючи на запитання журналістів, під час прес-конференції у Львові.
Однак, у свою чергу Норман Дейвіс відзначив, що й багато українців загинули від рук польських військ. Про це свідчить  відкриття українських поховань у Польщі у селі Павлокома поблизу Перемишля.
Норман Дейвіс - британський історик, який здобув світове визнання своїми науковими розвідками про історію Польщі, Європи та Британських островів. Народився 8 червня 1939 року в Болтоні (Англія). Навчався у Магдапенському коледжі в Оксфорді, прагнув здобути ступінь доктора філософії у Росії, куди його не пустили. Навчаючись у Ягеллонському університеті в Кракові, досліджував польсько-радянську війну 1919-1920 років. Захистив дисертацію під назвою „Британська міжнародна політика щодо Польщі 1919-20 pp.".
З 1971 р. Дейвіс викладав історію Польщі в Лондонському університеті, був позаштатним членом Волфсонського коледжу в Оксфорді, читав лекції у США, Канаді, Австралії, Китаї та Європі.
Репутацію здобув завдяки ґрунтовній історії Польщі, що вийшла 1981 року під назвою "Ігрища Бога" ("God's Playground") і надалі залишається дуже впливовою. У своїх працях про історію Європи (1996) та Британських островів (1999) він намагався показати важливість європейської "периферії". У праці „Острови" ("The Isles") спробував розвінчати міф про "британську національність", закликав до незалежності Шотландії та Уельсу. 2004 року міжнародна спільнота із зацікавленням сприйняла його книгу "Повстання 44-го року", яка описує Варшавське повстання.
Найближчим часом повинна побачити світ ще одна фундаментальна публікація британського історика, присвячена Другій світовій війні.
Професор Дейвіс отримав численні нагороди й титули, в тому числі почесний докторський ступінь Люблінського і Ґданського університетів, членство в Польській Академії Наук та в Academia Scientarium і Artium Europea, членство в Британській Академії та Королівському історичному товаристві. Він також почесний громадянин міст Любліна й Кракова. 2005 року нагороджений орденом св. Станіслава в Польщі
   
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");