Слухай онлайн
Cуспільство

Нові велосипеди – уже на всіх станціях муніципального велопрокату Львова

Як повідомили в прес-службі Львівської міської ради, сьогодні у Львові офіційно запустили перший в Україні муніципальний велопрокат NextBike. Наразі у місті працює 5 станцій прокату, на яких уже доступні 55 велосипедів.

Скористатись послугою муніципального велопрокату можна за такими адресами:

·              пл.Ринок;

·              біля Львівського національного університету імені І. Франка (вул. Університетська);

·              біля Національного університету «Львівська Політехніка» (вул. Чупринки-Бандери);

·              неподалік від Аквапарку (вул. Княгині Ольги);

·              біля бізнес-центру «Технопарк» (вул. Героїв УПА).

У найближчому майбутньому кількість станцій у Львові планують збільшити до 20.

«Це важливий проект для міста, – відзначає заступник міського голови з економічних питань та містобудування Ростислав Дацків. – Сьогодні велосипед вперше подається не як розвага чи спорт, а як повноцінна альтернатива іншим видам транспорту для добирання на роботу, по справах тощо. Місто вже зробило багато кроків у напрямі розбудови велодоріжок, тобто з’являється культура користування велосипедами, підвищується розуміння громадянами цього процесу, і це для нас велика приємність, що такий проект стартує у Львові. Це перша ластівка, але з великими надіями на розвиток».

«Я думаю, що те, що німецька компанія почала свій вихід на ринок оренди велосипедів в Україні саме зі Львова, свідчить про те, що наші партнери повірили в незворотність транспортних реформ, які відбуваються в місті, у те, що можна вкладати в це місто гроші, – наголошує радник міського голови з питань розвитку велоінфраструктури Олег Шмід. – І я дуже розраховую на те, що цей сервіс покращить у якісну сторону транспортну структуру в місті. Також відзначу, що зараз відкривається велика опція для тих людей, які хотіли б їздити велосипедом, але не мають його або ж не мають можливості утримувати. І це дуже вигідно, тому що за невелику суму грошей можна вирішити свої проблеми з добиранням на роботу».

Аби скористатися системою, необхідно зареєструватись, за допомогою мобільного додатку для смартфонів NextBike, через сторінку nextbike.com.ua, через термінал прокату, або ж за телефоном гарячої лінії: 0 800 211980. Створюючи аккаунт, потрібно буде надати певні особисті дані – замість того, аби щоразу показувати паспорт, – та вказати бажаний тариф.

Придбавши місячний абонемент за 120 гривень, людина має змогу користуватися велосипедом за пільговим тарифом упродовж 1,5 години на день, з яких перші півгодини – безкоштовні. Ще один варіант – придбати абонемент на сезон (1 березня – 31 жовтня) за 800 грн. Важливо також відзначити, що муніципальний прокат велосипедів розрахований більше на мешканців міста, аніж на туристів, оскільки разовий прокат («Pay as You Go») буде коштувати дорого – 50 грн за годину. Організатори пояснюють це тим, що в ціну вже закладено можливі ризики щодо поломок, пошкоджень абощо випадковими людьми. Тому навіть туристам, які прибувають до Львова на 3 дні, буде вигідніше купувати місячну картку.

«Це не рекреаційний інструмент, – підкреслює співзасновник компанії NextBike Остап Буденкевич, – це альтернатива приватному та громадському транспорту. Нашою цільовою групою є цей нереалізований потенціал. Деякі користуються приватним транспортом для коротких поїздок. Є люди, які користуються громадським транспортом, бо не мають альтернативи. Навіть ті, які мають власні велосипеди, бояться використовувати їх через крадіжки, вандалізм тощо. Ця система розрахована на короткі дистанції. Чим більше буде коротких поїздок, тим більше людей зможе скористатися велосипедом. Це розвантаження транспортної системи, економія викидів, тож проект розраховано на соціально відповідальних людей. Ми розуміємо, що для Львова треба 100-120 станцій, але ми працюємо над цим, зокрема – і з соціально відповідальними компаніями, які висловили своє бажання співпрацювати з нами щодо встановлення цих стійок. Ми запрошуємо до співпраці всіх, хто хоче розмістити біля себе станцію, або купити абонементи для своїх працівників».

Так, попри те, що має власний велосипед, представник Львівської асоціації велосипедистів Орест Олеськів вирішив також придбати абонемент. Відзначає: це надзвичайно зручно, доступно та економно. «Мені пощастило: я живу біля однієї станції та працюю біля іншої. Тому для мене це справді можливість користуватись цим велопрокатом. Відзначу, що місячний абонемент є досить доступним, порівняно зі щоденними витратами на громадський транспорт. Загалом, це дуже важливий етап у розвитку велосипедизації Львова, адже є хорошою можливістю для людей спробувати, що таке велосипед та як ним пересуватися містом. Для цього не потрібно великих капіталовкладень на купівлю велосипеда. Сподіваємось, що до кінця року розширять перелік станцій, і тоді вже справді буде можливість якісно пересуватися містом. Також цей велопрокат є способом мультимодальності, яку ми пропагуємо як громадська організація, – тобто можливість для людей скористатися різними видами транспорту, залежно від їхніх потреб. Тепер нарешті є така можливість у Львові», – зазначає він.

Реалізація проекту здійснюється за підтримки Львівської міської ради та Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.

«Втілення проекту стало можливим, завдяки існуванню програми державно-приватного партнерства Федерального уряду Німеччини, яка надала кошти для створення мережі з 5 станцій та 55 велосипедів, – розповідає Орест Чугуєвець, технічний експерт Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ. – Така програма допомагає іншим німецьким та європейським компаніям, які прагнуть інвестувати в країни Східної Європи, ефективно покращувати життя людей. Наш проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова», який уже сьомий рік втілюється Львівською міською радою та Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ, займався моніторингом проекту муніципального велопрокату. Упродовж року ми допомагали нашим німецьким та українським колегам, координували роботу, консультували, були, так би мовити, мостом між німецькою стороною та українськими партнерами».

Довідка

Муніципальний прокат велосипедів NextBike – це комерційний проект німецької компанії та її українських партнерів. Компанія має великий досвід велопрокату в багатьох європейських містах. В Україні ж вона вирішила розпочати зі Львова.

НекстБайк працює у понад 20 країнах світу на 3 континентах. Компанія пропонує 25 000 велосипедів у понад 170 містах Німеччини, Австрії, Болгарії, Хорватії, Угорщини, Дубаї, Латвії, Новій Зеландії, Польщі, Швейцарії, Туреччині, Великобританії та США.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ