НСНУ докладе всіх зусиль щоб нафтогазовий сектор працював на користь народу України
Слухай онлайн
Політика

НСНУ докладе всіх зусиль, щоб нафтогазовий сектор працював на користь народу України

„Зважаючи на ситуацію, яка сьогодні відбувається в уряді, ми докладемо всіх зусиль, щоб нафтогазовий сектор держави працював на користь народу України, а не для приватних кишень нинішнього керівництва Мінпаливенерго та «Нафтогазу», – про це йдеться в заяві фракції „Наша Україна” щодо спроб політичної розправи над „помаранчевими” керівниками енергетичного сектору та рейдерських атак на компанії з газопостачання західних областей.

„Сьогодні в українському парламенті розгортається черговий, рекордний за рівнем брутальних інсинуацій, акт ганебної вистави із шельмування «помаранчевої команди». В якості нової мішені обрано колишнє керівництво Мінпаливенерго та НАК «Нафтогаз України». Механізм дискредитації аналогічний тому, який використовувався під час антиющенківської кампанії у 2004 році: Генпрокуратуру, КРУ та податкову зобов‘язали в будь-який спосіб «відкопати» компромат на екс-голову НАК «Нафтогаз України» Олексія Івченка. Безпідставність та надуманість цих звинувачень довести дуже легко. Варто лише зважити, що у 2005 році, за керівництва Івченка, НАК «Нафтогаз» мав прибуток понад 300 млн грн, тоді як у 2004 збитки компанії становили більш як півтора мільярда. Загалом в минулому році витрати «Нафтогазу» було зменшено на 2 млрд грн.
Чинний глава Мінпаливенерго разом зі своїми «соратниками» послідовно виводять газову галузь з державного управління і намагаються передати її під контроль приватним структурам, до яких вони причетні безпосередньо. Саме з подачі Юрія Бойка «Укртрансгаз» свідомо заганяється в борги перед «УкрГазЕнерго» шляхом незбалансованої цінової політики у сфері транспортування газу. Як наслідок – держава стала перед загрозою повної втрати державного контролю над газотранспортною системою. «Нафтогаз» вже не має ніякого відношення до постачання та продажу імпортного газу в Україні – ці повноваження передані приватним компаніям.
Відтак продовженням подій стали рейдерські атаки за участю силових структур на компанії з газопостачання Закарпатської, Івано-Франківської та інших областей. Справа дійшла навіть до силового захоплення приміщень, погроз і побиття співробітників. 7 грудня у ВАТ «Закарпатгаз», не гребуючи жодними засобами, відбулася спроба привласнити одну з таких компаній”, - йдеться в заяві.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...