російські найманці продовжують обстрілювати Україну. За минулу добу ворог обстрілював Чернігівську, Сумську, Харківську, Дніпропетровську, Херсонську, Миколаївську, Запорізьку, Донецьку та Луганську області. Вночі росіяни вкотре атакували Україну безпілотниками. Наслідки зафіксовано у Харківській, Київській, Полтавській та Запорізькій областях.
Чернігівська область
Чернігівський район
Городнянська громада:
Сеньківка – 8 вибухів, ймовірно міномет 120 мм.
Новгород-Сіверський район
Новгород-Сіверська громада:
Гай – 2 обстріли: 2 вибухи, ймовірно скид НВП з БПЛа; 1 вибух, ймовірно ФПВ-дрон.
Семенівська громада:
Залізний Міст – 1 вибух, ймовірно скид НВП з БПЛа.
Мхи – 3 вибухи, ймовірно ствольна артилерія 122 мм.
Архипівка – 1 вибух, ймовірно скид НВП з БПЛа.
Блешня – 2 вибухи, ймовірно ФПВ-дрони.
Луб’яне – 4 вибухи, ймовірно міномет 120 мм.
Корюківський район
Сновська громада:
Клюси – 2 вибухи, ймовірно скид НВП з БПЛа.
Хрінівка – 1 вибух, ймовірно скид НВП з БПЛа.
Гута-Студенецька – 5 вибухів, ймовірно міномет 120 мм; 3 обстріли: 5 вибухів, ймовірно ФПВ-дрони.
Сумська область
Сумський район:
Тур’я – 3 вибухи, ймовірно міномет 120 мм.
Річки – 1 вибух, ймовірно БПЛа типу “Ланцет”.
Рясне – 3 вибухи, ймовірно міномет 120 мм.
Високе – 2 вибухи, ймовірно скид НВП з БПЛа.
Новодмитрівка – 2 вибухи, ймовірно скид НВП з БПЛа.
Порозок – 1 вибух, ймовірно ФПВ-дрон. В результаті обстрілу пошкоджено приватний будинок.
Миропільське – 1 вибух, ймовірно скид НВП з БПЛа; 1 вибух, ймовірно ствольна артилерія 122 мм.
Славгород – 2 вибухи, ймовірно ФПВ-дрони.
Охтирський район:
Підлозіївка – 1 вибух, падіння БПЛа невстановленого типу. В результаті обстрілу пошкоджено приватний будинок.
Дмитрівка – 7 вибухів, ймовірно ствольна артилерія 122 мм.
Ямне – 1 вибух, ймовірно ФПВ-дрон.
Велика Писарівка – 1 вибух, ймовірно ФПВ-дрон; 2 вибухи, ймовірно скид НВП з БПЛа.
Попівка – 3 вибухи, ймовірно ФПВ-дрони; 3 обстріли: 8 вибухів, ймовірно скид НВП з БПЛа.
Олександрівка – 18 вибухів, ймовірно НАР; 2 вибухи, ймовірно скид НВП з БПЛа.
Пономаренки – 11 вибухів, ймовірно міномет 82 мм; 5 вибухів, ймовірно міномет 120 мм.
Конотопський район:
Гірки – 1 вибух, ймовірно ФПВ-дрон.
Малушине – 3 обстріли: 3 вибухи, ймовірно ФПВ-дрони.
Шосткинський район:
Черневе – 1 вибух, ймовірно ФПВ-дрон.
Кучерівка – 2 обстріли: 8 вибухів, ймовірно міномет 120 мм; 9 вибухів, ймовірно РПГ/СПГ; 2 обстріли: 2 вибухи, ймовірно ФПВ-дрони; 1 вибух, ймовірно скид НВП з БПЛа.
Ромашкове – 2 обстріли: 4 вибухи, ймовірно ФПВ-дрони.
Кореньок – 2 обстріли: 3 вибухи, ймовірно міномет 120 мм.
Нововасилівка – 3 вибухи, ймовірно скид НВП з БПЛа.
Уланове – 1 вибух, ймовірно ФПВ-дрон.
Вільна Слобода – 3 вибухи, ймовірно міномет 120 мм.
Бобилівка – 8 вибухів, ймовірно ствольна артилерія 122 мм.
Старикове – 1 вибух, ймовірно скид НВП з БПЛа.
Хлібороб – 2 вибухи, ймовірно міномет 120 мм.
Шалигине – 3 вибухи, ймовірно міномет 120 мм; 3 обстріли: 3 вибухи, ймовірно ФПВ-дрон.
Яструбщина – 1 вибух, ймовірно ствольна артилерія 122 мм.
Харківська область
За минулу добу окупанти застосували проти беззбройних жителів Харківщини 11 керованих авіабомб та 9 БПЛА.
17 лютого 01:24 м. Харків, Холодногірський р-н. Влучання БПЛА «Шахед» в землю.
Пошкоджено господарчу споруду та скління 14 приватних будинків. Постраждало 3 жінки 28,50,64 років (гостра реакція на стрес).
17 лютого 02:20 Богодухівський р-н, Золочівська ТГ, с. Цапівка. Внаслідок падіння трьох БпЛА «Шахед» на територію підприємства пошкоджено 3 складські будівлі, адміністративну будівлю та 2 автомобілі.
Дніпропетровська область
За минулий день Нікопольщина пережила півтора десятка ворожих атак. По тамтешніх населених пунктах росіяни били артилерією. Скеровували на них дрони-камікадзе та скидали боєприпаси з БпЛА.
На жаль, не минулося без втрат. У райцентрі через осколкове поранення загинув 52-річний чоловік. Ще один місцевий 74 років постраждав. У нього забій ноги, одужувати буде вдома.
Пошкодження у Нікополі є на 2 підприємствах. Понівечені 15 приватних будинків, 12 господарських споруд, 4 машини, гараж, газогони та електромережі.
Гучно було також у Марганецькій громаді. Там снарядом противника потрощило приватну оселю.
Найбільше від ворожого терору потерпав Марганець. Від вечора агресор кілька разів бив по місту артилерією.
Постраждали четверо людей. 64-річна жінка. І чоловіки 22, 26 та 54 років. Один з потерпілих госпіталізований в стані середньої тяжкості.
Сталася пожежа, яку рятувальники оперативно приборкали. Понівечені навчальний заклад, адмінбудівля, промислове та комунальне підприємства, 8 магазинів, кафе, юридичний центр.
Пошкоджені 8 багатоквартирних будинків і 4 приватні. Потрощені господарська споруда, гараж, авто. Зачепило лінію електропередач.
Також окупанти обстріляли села в Марганецькій та Мирівській громадах. Там минулося без загиблих і поранених.
Вночі підрозділи ПвК "Схід" знищили над областю 2 БпЛА.
Херсонська область
Минулої доби під ворожим вогнем та авіаударами опинилися Станіслав, Олександрівка, Широка Балка, Берислав, Новорайськ, Монастирське, Білозерка, Новоберислав, Зміївка, Микільське, Понятівка, Тягинка, Антонівка, Придніпровське, Садове, Інженерне, Янтарне, Гаврилівка, Велетенське, Веселе, Зеленівка, Козацьке, Львове, Миколаївка, Одрадокам'янка, Ольгівка, Республіканець, Ромашкове, Токарівка, Томарине, Червоний Маяк та місто Херсон.
російські військові били по критичній інфраструктурі; житлових кварталах населених пунктів області, зокрема пошкодили 4 багатоповерхівки та 22 приватні будинки.Також окупанти понівечили Пункти Незламності, господарські споруди та приватні автомобілі.
Через російську агресію 2 людини дістали поранення.
Миколаївська область
Миколаївський район:
Учора, 16 лютого, о 7:50, 10:40 та 21:20 здійснив артилерійські обстріли й о 16:46 атакував дроном типу FPV Куцурубську громаду. Внаслідок одного з обстрілів у с. Парутине пошкоджений будинок. Постраждалих немає.
Також учора, 16 лютого, ворог тричі атакував дронами типу FPV м. Очаків Очаківської громади. Постраждалих немає.
Запорізька область
Вночі росіяни атакували Запоріжжя 10 БпЛА.
Пошкоджені вікна та покрівлі в 15 багатоквартирних та 6 приватних будинках, відсутнє електропостачання у кількох житлових будинках. Такі наслідки ворожої атаки на Запоріжжя.
Загалом упродовж доби окупанти завдали 486 ударів по 12 населених пунктах Запорізької області.
Ворог здійснив 18 авіаційних ударів по Камʼянському, Лукʼянівському, Лобковому, Гуляйполю та Темирівці.
282 БпЛА різної модифікації атакували Запоріжжя, Біленьке, Камʼянське, Гуляйполе, Щербаки, Новоданилівку, Малу Токмачку, Чарівне, Новодарівку.
6 обстрілів із РСЗВ накрили Кам'янське, Новоданилівку, Малу Токмачку та Новодарівку.
180 артударів завдано по території Кам'янського, Гуляйполя, Щербаків, Новоданилівки, Малої Токмачки, Чарівного та Новодарівки.
Надійшло 13 повідомлень про пошкодження квартир та приватних будинків. Мирні жителі не постраждали.
Донецька область
Всього за добу росіяни 5 разів обстріляли населені пункти Донеччини. З лінії фронту евакуйовано 52 людини, у тому числі 6 дітей.
Покровський район. У Білицькому Добропільської громади 2 людини загинули, пошкоджено 6 будинків, адмінбудівлю і лінію електропередач.
Краматорський район. У Рай-Олександрівці Миколаївської громади пошкоджено приватні будинки. У Костянтинівці обстріляна промзона; в Іванопіллі пошкоджено 38 приватних будинків, 4 лінії електропередач і 4 газогони; у Федорівці пошкоджено 2 будинки.
Бахмутський район. У Сіверську пошкоджено 8 будинків.
Луганська область
Намагаючись просуватися, окупанти мали підтримку артилерії різних типів. У бік наших оборонців і населених пунктів, що розташовані уздовж лінії бойового зіткнення, вони спрямували 141 безпілотний літальний апарат. Атакували поблизу Новолюбівки на Новоєгорівки.
Київська область
Чергова нічна ворожа атака за допомогою БпЛА на Київщину. Під ударом мирні населені пункти. В області працювали сили ППО. Є збиті ворожі цілі. Влучань в об’єкти критичної інфраструктури не допущено.
На жаль, унаслідок атаки в Бориспільському районі постраждала людина. Чоловік 2003 року народження отримав травму руки. Вся необхідна медична допомога надана на місці.
Пошкодження фіксуються у чотирьох районах.
Обухівщина: пошкоджено три приватні будинки та два автомобілі.
Вишгородщина: унаслідок атаки сталося загорання приміщення виробничого цеху. Пожежа оперативно ліквідована.
Фастівщина: загоряння складського приміщення. Пожежа ліквідована.
Бориспільщина: пошкоджено приватний будинок.
Оперативні групи продовжують роботи з фіксації та ліквідації наслідків терористичної атаки ворога.
Полтавська область
Сьогодні вночі ворог атакував Полтавщину БпЛА. ППО відпрацювала по ворожих цілях.
На щастя, постраждалих немає. У Зіньківській громаді уламками безпілотника пошкоджено покрівлю приватного житлового будинку та поряд розташованої господарчої споруди.
Влучань у критичну інфраструктуру не зафіксовано
За інформацією обласних військових адміністрацій та ОК «Північ»
