Слухай онлайн
Економіка

Обсяг банківських вкладів населення зріс на 70 млрд грн

Активні операції банків за рік зросли на 140 млрд грн, що у 2,5 рази більше, ніж за 2012 рік. Переважну частину цього зростання становили кредити в економіку. Про це повідомила директор Департаменту нормативно-методологічного забезпечення банківського регулювання та нагляду Національного банку України Наталія Іваненко. Повідомили в Управлінні НБУ у Львівській області.

Також вона розповіла, що в минулому році кредитування реального сектору економіки зросло на 90 млрд грн, що втричі більше, ніж за 2012 рік. Більшість кредитів надавались у національній валюті.

Ресурсна база банків за минулий рік збільшилася на 126 млрд грн, що в 2 рази більше, ніж за 2012 рік. Зростання відбулось також за рахунок національної валюти.

Обсяг вкладів фізичних осіб, які є основною складовою ресурсної бази банків, зріс на 70 млрд грн.

Наталія Іваненко наголосила: “Практично весь приріст становили вклади в гривні. До того ж, населення надавало перевагу довгостроковим вкладам. Це ще раз підтвердило довіру населення до банківської системи та національної валюти – гривні”

Кошти юридичних осіб зросли за рік на 36 млрд грн. Їх збільшення також відбулося за рахунок коштів у національній валюті.

Значно збільшився капітал банківської системи. Так, регулятивний капітал банків зріс на 26 млрд грн, а статутний капітал, який є його основною складовою, – на 10 млрд грн.

“Підсумки діяльності банківської системи за 2013 рік ще раз продемонстрували стабільність і достатній запас міцності банківського сектору України”, – резюмувала Наталія Іваненко.”

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ