Слухай онлайн
Економіка

Обсяг тіньової економіки в Україні становить 1,1 трлн грн

Україна посідає третє місце в списку країн з найбільшою тіньовою економікою.

У 2016 р. в Україні обсяг економіки, з якої не сплачуються податки, тобто "тіньовий", становив 1,1 трлн грн, за даними дослідження міжнародної Асоціації дипломованих сертифікованих бухгалтерів (АССА). І це при тому, що ВВП в тому ж році становив 2,38 трлн грн, а дохідна частина держбюджету — 595 млрд грн. Про це у своїй статті для DT.UA пише Сергій Следзь.

Автор відзначає, що за даними АССА Україна до 2016 р. посіла третє місце (45,16%) в списку країн з найбільшою тіньовою економікою. Нас обігнали тільки Нігерія з показником 48,37% і Азербайджан (67,04%).

"Які за таких умов можуть бути іноземні інвестиції! Тут би своїх легальних підприємців не розгубити", - іронізує Следзь.

"Вирішуючи проблему детінізації, Мінфін спільно з громадськістю, експертами, за підтримки бізнесу та депутатського корпусу в 2017 р. напрацював низку проектів, які пролили світло на "тінь", розкрили її першопричини і намітили напрями боротьби з нею. Робочі групи, круглі столи під прицілом небайдужих ЗМІ, форуми, експертні розробки, плани дій і навіть ряд зареєстрованих законопроектів... Все це було. Немає лише конкретного результату цієї роботи, втіленого в реальність. Більш того, немає навіть чіткого уявлення, коли саме чекати результату", - пише автор.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...