Слухай онлайн
Cуспільство

Очікувана середня місячна температура у листопаді - 4 градуси тепла

У листопаді, за прогнозом Українського регіонального центру з гідрометеорології, з небезпечних погодних явищ найбільш характерними є тумани, пориви вітру та ожеледиця на дорогах, налипання мокрого снігу, ожеледь, сильні опади. Зростає імовірність утворення тимчасового снігового покриву переважно в другій та третій декадах місяця. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Очікувана середня місячна температура повітря на рівнині 4º тепла, в горах  3º тепла. Очікувана кількість опадів на рівнині 44 мм, в горах 66 мм.

«Погода в листопаді вже має багато спільного з зимою. В атмосфері відбувається встановлення характерних для зими циркуляційних процесів. Повторюваність холодних вітрів зі сходу є значно частішою, ніж влітку. Опади носять переважно облоговий характер, дощ переходить у мокрий сніг. В другій половині листопада зазвичай відбувається перехід середньодобової температури через 0°С в бік зниження. Ожеледь спостерігається 1 –  4 рази за місяць», - йдеться в повідомленні гідрометеорологічного центру.

Абсолютний мінімум температури повітря 18 – 24° морозу на рівнині, в горах – 26 – 27° морозу.  Абсолютний максимум температури повітря 21 – 24° тепла.

За даними АМСЦ Львів, за останні 10 років середня місячна температура повітря коливалася від 0,6° тепла до 7° тепла. Місячні суми опадів коливалися від 1,0 мм до 107,4 мм.

Найхолоднішим був листопад 2007 року з середньою місячною температурою повітря 0,6º тепла, а найтеплішим – листопад 2010 року, середня місячна температура повітря становила 7º тепла, при нормі 2,6º.

Розподіл опадів був дуже мінливий. Так, листопад 2016 року виявився аномально вологим, з місячною кількістю опадів  107,4 мм (224 % від норми), а листопад 2011 року був аномально сухим – з місячною кількістю опадів 1,0 мм (2 % від норми), при нормі 48 мм.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...