Слухай онлайн
Політика

Одна із львівських ТРК подає в суд на облраду за перешкоджання законній діяльності журналіста

Одна із львівських телерадіокомпаній подає в суд на Львівську обласну раду за перешкоджання законній діяльності журналіста, — про це „Гал-info” повідомив голова ЛОР Мирослав Сеник. Свої претензії ТРК мотивує тим, що в сесійній залі ЛОР виділили спеціальні місця для відеозйомки, і в такий спосіб облрада перешкоджає професійній діяльності журналістів. Щоправда, як наголосив Мирослав Сеник, жодного рішення щодо відведення якихось місць для перебування журналістів та операторів в сесійному залі ЛОР ніхто не приймав.
„Що стосується діяльності ЗМІ, то в нас регламентовано тільки те, що має бути пряма трансляція з сесії Львівської обласної ради. Більше нічого, в тому числі і якихось спеціальних місць для журналістів чи операторів ніде не зарегламентовано. Очевидно, ТРК, яка хоче з нами судитися, хтось неправильно поінформував, або журналісти щось неправильно зрозуміли”, — наголосив Мирослав Сеник.
Поряд з тим, за його словами, керівництво ЛОР не збирається з’ясовувати цієї ситуації, і якщо телерадіокомпанія хоче судитися з обласною радою, нехай судиться.
„В нас свобода слова, і якщо ТРК має своє бачення ситуації і хоче подавати в суд, нехай подає. Це їхнє право”, — заявив Мирослав Сеник.
Нагадаємо, що спроби регламентувати відеозйомку у сесійній залі, але вже міської ради, неодноразово робив Андрій Садовий, який пропонував відправити відеооператорів на балкон великого сесійного залу Ратуші, бо, за його словами, вони, постійно ходячи по залу, заважають нормальній роботі міської ради. Крім цього, на одній із сесій міський голова, попросив фотографів не заходити далі як за крісла депутатів і не фотографувати як народні обранці сплять.
Натомість депутати Львівської обласної ради свого часу оборювалися тим, що журналісти невідповідно одягаються на сесію обласної ради, так, один із операторів місцевої ТРК прийшов на сесійне засідання ЛОР в шортах.
Перешкоджання законній діяльності журналіста регламентується 171 статтею Кримінального Кодексу України: „Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналіста карається штрафом до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або арештом та строк до 6 місяців, або обмеженням волі до трьох років”.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...