Слухай онлайн
Надзвичайні події

Одинадцять осіб загинули від отруєння чадним газом з початку опалювального сезону

Держгірпромнагляд у Львівській області розслідує причини нещасного випадку, що стався 23 грудня у Львові. тоді на площі Ринок, 13 було виявлено тіло 36-річного громадянина Росії у помешканні, яке він винаймав. Ймовірною причиною смерті чоловіка могло стати отруєння чадним газом при користуванні кахельною газифікованою пічкою, повідомила прес-служба Держгірпромнагляду у Львівській області.

З початку опалювального сезону 2011-2012 років теруправлінням Держгірпромнагляду у Львівській області завершено п’ять розслідувань технічних причин отруєння чадним газом в побуті мешканцівЛьвівщини.Смертельного отруєння зазнали одинадцять осіб. Щоправда, лише у двох випадках смерть чотирьох людейпов’язана із використання у побуті природного газу. Це сталося уселі Острів Буського району 12 листопада та у селі Дережичі Дрогобицького району 27 листопада.

Фахівці “Західного експертно-технічного центру”, які брали участь у розслідуванні нещасного випадку у селі Острів, серед причин отруєння назвали користування опалювальною пічкою при зачиненій кватирці, відсутність підрізу між дверима та підлогою, не було перевірено тягу.

До загибелі двох людей у Дережичах призвели самовільні дії самих мешканців: встановлено газовий проточний водонагрівач “Аміна” без димовідвідного патрубка для відведення продуктів згоряння в димохід, відтак чадний газ виходив безпосередньо у приміщення.

У трьох випадках нещастя сталися при користуванні твердим паливом при відсутності тяги у димоході.

14 жовтня у селі Добряни Городоцького р-ну загинуло троє людей. Нещасний випадок стався при користуванні опалювальними пічками при зачиненій кватирці, відсутності підрізу між дверима та підлогою.

2 листопада у селі Нижня Стинава Стрийського р-ну двоє мешканців смертельно отруїлися чадним газом при спалюванні дров у газифікованій кахельній печі.

15 листопада двоє мешканців села Запитів К.- Бузького р-ну отруїлися чадним газом від опалювального твердопаливного котла.

Держгірпромнагляд застерігає:

При користуванні газовими приладами дотримуйтесь основних вимог: забезпечте надійну вентиляцію приміщення: відкрийте кватирки вікон, не закривайте отвори та решітки вентиляційних каналів, забезпечте постійне провітрювання приміщення; перевірте наявність тяги. При відсутності чи слабій тязі користування газовими приладами смертельно небезпечне! Не можна встановлювати в приміщенні, де є газові прилади з відведенням продуктів згоряння в димові канали, примусову витяжну вентиляцію; користуватися газовими приладами при несправній автоматиці безпеки; залишати без нагляду прилади у робочому стані; використовувати приміщення, де встановлено газові прилади, для сну та відпочинку.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ