Слухай онлайн
Культура

Олександра Ткаченка призначили міністром культури України

Нагадаємо, комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики схвалив кандидатуру свого голови — народного депутата від фракції "Слуга Народу" Олександра Ткаченка — на посаду міністра культури та інформаційної політики.

"Вдячний усім членам комітету. Для мене цей життєвий етап став хорошою школою співпраці, діалогу та знаходження точок зору. Хоч ми достатньо часто дискутували (іноді, навіть гаряче), я дякую колегам за досвід", — написав Олександр Ткаченко у Facebook.

За призначення Олександра Ткаченка міністром культури України проголосувало 263 народних депутати.

Олександр Ткаченко

Довідка.

Олександр Ткаченко, один із найвпливовіших CEO української сфери медіа у Верховну раду прийшов з посади генерального директора "1+1" - телеканалу олігарха Ігоря Коломойського, з яким також довго співпрацював нинішній президент Володимир Зеленський. Канал, який відверто відстоює інтереси свого власника, був медійною опорою Зеленського під час виборчих кампаній 2019 року, а Ткаченку надали почесне дев’яте місце у першій десятці президентської партії.

Ткаченку 53 роки. Він – киянин. За першою вищою освітою – журналіст. В 2016 отримав диплом Harvard Business School за програмою "Business of Entertainment, Media, and Sports", а в 2018 завершив навчання у INSEAD Business School в Сінгапурі за програмою "Value Creation for Owners and Directors".

На 1+1 Ткаченко працював з 1996 року, починав з посади заступника генерального продюсера каналу. Ткаченко є одним із творців ТСН. Згодом він працював на "Новому" та створював новинну програму "Репортер", а в 2003-му неформально очолював весь медіа-холдинг Віктора Пінчука, куди входять ІСТV, СТБ та "Новий".

Із січня 2000 до травня 2001 Ткаченко працював на громадських засадах радником прем'єр-міністра Ющенка. 2003 став неформальним керівником "холдингу Пінчука" (телеканали "Новий канал", "ICTV", "СТБ"). У серпні 2004 склав повноваження керівника холдингу, а в січні 2005 — залишив "Новий канал".

У 2008-му Ткаченко трохи попрацював у Москві заступником гендиректора телеканалу "РЕН-ТВ", яким на той момент володів німецький медіахолдинг "RTL Group".Того ж року він повернувся до Києва і з серпня 2008-го почав очолювати медіа-холдинг "1+1 Media", співвласником якого є Ігор Коломойський.

За результатами щорічного дослідження Інституту масової інформації та Незалежної медіа-профспілки потрапив у десятку найбільших ворогів української преси у 2012—2013 роках.

В серпні 2019 Ткаченко вийшов з бізнесу і склав повноваження керівника холдингу "1+1".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");