Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Оренда квартир ту Львові: 61% орендарів у Львові шукають однокімнатні квартири

Однокімнатне житло найпопулярніше - його шукають 6 з 10 львівських орендарів і вартість складає від 6 100 - 7 000 грн в місяць.

“Трійки” падали в ціні у квітні і травні. 39% власників помешкання не співпрацюють з ріелторами при здачі квартир в оренду, проте серед тих, хто користуються їхніми послугами, найбільше власників трикімнатного житла - повідомляють аналітики OLX Нерухомість.

Найдорожчі квартири знаходяться у Галицькому районі. Тут вартість трикімнатного житла складає 12 100 грн в середньому. В порівнянні з весняним сезоном минулого року, цьогоріч середня ціна на “трійки” зросла на 43% й орендна плата складала 8 750 грн.

У ТОП-3 найдорожчих районів увійшли Шевченківський та Франківський, ціни на квартири тут майже не відрізняються. Оренда “однушки” тут в середньому коштує 6 800 грн, “двійки” - 8 200 грн, а трикімнатне житло обійдеться до 10 000 грн в місяць. Районом з найдешевшими квартирами у цьому півріччі залишився Залізничний. Ціни на “однушки та “двійки” тут найдешевші, а “трійку” можна зняти в Сихівському і зекономити 400 грн.

Як змінювались ціни на оренду квартир у Львові за останні півроку

З початку 2019 року ціни на квартири у Львові були нестабільні. За даними аналітики, вартість однокімнатних квартири піднялася у квітні та травні, приріст склав 4%. “Двійки” також зросли на 4% в лютому, проте вже наступного місяця ціна трохи впала. Помітний стрибок був у червні і склав 6%. Трикімнатні квартири дорожчали в лютому і в червні на 2-3%, а от у квітні і травні був спад, квартири різко подешевшали на 5%.

Попит та пропозиція на орендоване житло

Львів’яни найчастіше шукають однокімнатні квартири. За перше півріччя 2019 відгуків на оголошення про оренду однушок було 47 900, це 61% від загальної кількості реакцій, - повідомляють аналітики OLX Нерухомість. До порівняння, “двійки” поступаються майже на половину - 34% (27 000 відгуків), а трикімнатні виявилися в найменшому попиті серед пошукачів житла - тільки 5%, тобто 3 600 від загальної кількості відгуків.

Щодо власників помешкання, з початку 2019 року найчастіше на платформі OLX у Львові пропонували “однушки” - 5 200 оголошень, які склали 48%. На другому місці опинились двокімнатні - 4 200 пропозицій. “Трійки” продовжують і тут “пасти задніх” - близько 1 200, тобто 12%. У Галицькому та Франківському районах квартири здають найчастіше. Складніше знайти житло в Личаківському і Залізничному, там пропозицій найменше.

4 з 10 власників квартир, які здають житло в оренду, роблять це без ріелторів. У першому півріччі 2019 послугами ріелтора користувались 14% орендодавців. Найчастіше власники “трійок” вказували, що готові співпрацювати з ними, - 25% серед всіх оголошень про здачу трикімнатних апартаментів. Найрідше - власники однокімнатних квартир, частка пропозицій 16%. Майже кожен п’ятий власник “двійки” користується послугами ріелтора при здачі житла.

Нагадаємо, як писало Гал-інфов Мінрегіонбуді завершується розробка законопроекту, який зможе впровадити дієвий ринок орендного житла в Україні та визначити чіткі механізми для взаємодії всіх його учасників..

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ