Слухай онлайн
Економіка  |  Cуспільство

ОСББ відшкодовуватимуть ставки за кредитами

Для ОСББ запровадять відшкодування відсоткових ставок за кредитами, отриманими на здійснення заходів з енергозбереження, повідомила прес-служба Львівської ОДА.

22 січня під керівництвом в.о. начальника управління інвестиційної політики департаменту економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості Василя Лозинського відбулась робоча зустріч представників Проекту Міжнародної фінансової корпорації (IFC) «Енергоефективність у житловому секторі України», відділу супроводу ОСББ, ресурсного центру для розвитку ОСББ Львівської міської ради та кредитної спілки «Анісія», щодо впровадження відшкодування відсоткових ставок за кредитами, отриманими на здійснення заходів з енергозбереження для об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

Застосування такого підходу дозволить здійснювати комплексні проекти з енергозбереження в багатоквартирних будинках, що значною мірою сприятиме зменшенню витрат на енергоносії та покращенню комфорту мешканців.

Такий механізм вирішили реалізовувати на базі єдиної в Україні Програми енергозбереження для населення Львівщини на 2013-2016 роки. Зазначимо, ця програма отримала схвальний висновок профільних комісій обласної ради та перебуває на завершальному етапі затвердження.

За підсумками зустрічі сторони домовились додатково опрацювати механізми практичного впровадження відшкодування відсоткових ставок за кредитами, отриманими на здійснення заходів з енергозбереження для об’єднання співвласників багатоквартирного будинку в Програму енергозбереження для населення Львівщини на 2013-2016 роки та впродовж місяця розробити умови отримання кредитів для ОСББ на заходи з енергозбереження.

Довідка:

З 2006 року в області діє Програма енергозбереження для населення, яка передбачає видачу мешканцям області кредитів на впровадження енергозберігаючих заходів з відшкодуванням 15% річних в гривнях за кредити отримані на заходи з енергозбереження та 20% за кредити отримані на заходи орієнтовані на використання альтернативних до газу джерел енергії.

Впродовж 2006-2012 років програмами стимулювання населення на здійснення енергоощадних заходів скористались 10 605 родин, які отримали кредити на загальну суму понад 86,3 млн грн. Сума відшкодування з обласного бюджету за пеірод 2006 – 2012 років склала 9,6 млн грн.

-

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ