Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Освітні здобутки Львівщини за 2024 рік

Детальніше про них розповів директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Олег Паска під час комісії Львівської обласної ради.
Фото ЛМР

Дошкільна освіта 

Торік у закладах дошкільної освіти навчалось 62 723 дітей. На 100 місць у навчальних установах було 106 дітей. Для покращення ситуації у п’яти селах області було створено 305 додаткових місць у ЗДО. Важливо також, що у закладах дошкільної освіти активно розвивались три освітні проєкти, які департамент реалізовує у закладах дошкільної освіти. Йдеться про програму “Афлатот”, яка передбачає розвиток математичних здібностей та фінансової грамотності, “Нехворійко” для розвитку здорового способу життя” та “Зерно любові”.

“Якщо ми говоримо про середню освіту, то дуже багато ми з вами зробили щодо змісту освіти – 14 авторських програм. Це ключове, що є в освіті. Звичайно, дахи і це все потрібно, але по яких підручниках і програмах навчаються учні – це головне. І тут внесок Львівської області є значний, бо наші представники Львівщини допомагали розробляти Міністерству концепції історичної освіти. Цього тижня буде презентація підручника з історії світової та історії України, як інтегрований курс. Це робили наші автори”, – розповів Олег Паска. 

Середня освіта

У 2024 році Львівщина стала лідером серед областей за результатами національного мультипредметного тесту. Зокрема, 800 балів (тобто успішні на 200 балів усі можливі чотири предмети) здобули двоє учнів, 600 балів – дев’ятеро, а 400 балів – шістдесят шість школярів. Також значними є здобутки Львівщини на міжнародних олімпіадах: 1 золота медаль з економіки, 4 срібні медалі з хімії та астрономії, 3 бронзові медалі з фізики, економіки та астрономії. 

“Хочу звернути увагу, з яких предметів ми здобуваємо міжнародні перемоги поза межами України. І водночас є ініціатори не у Львівській області, але частина і у Львівській області, які проводять гуманітаризацію освіти. Тобто ми підриваємо основи того, в чому ми сильні”, - наголосив Олег Паска. 

Розповів директор департаменту освіти і науки ЛОДА про динаміку розвитку мережі закладів загальної середньої освіти. Зокрема, у 2024-2025 навчальному році їх функціонує в області на 26 менше: 1076 закладів, натомість у 2023-2024 н.р. їх було 1102. За останні чотири роки загалом закрили понад 100 шкіл. Відповідно до поданої статистики, кількість учнів також зменшилась: у порівнянні з минулим навчальним роком на 1698 школярів. 

Формування та збереження національної ідентичності у школах можна вважати сьогодні одним із найважливіших аспектів освітнього процесу. У межах національно-патріотичного виховання у школах активно розвивають довійськову підготовку української молоді. Наприклад, йдеться про створення умов для викладання “Захисту України” в школах області, удосконалення та модернізацію відповідних кабінетів. Також 326 вчителів пройшли навчання для подальшого викладання цього предмету. 

Профільна та спеціальна освіта

Станом на 1 січня 2024 року у Львівській області функціонувало 15 академічних ліцеїв. Натомість вже з 1 вересня 2024 року, тобто з початком нового навчального року, на Львівщині їх діє 35. До 2027 року заплановано розширення мережі профільних ліцеїв до 129 закладів: 96 в області і 33 у м. Львів. 

“Ми добились доброго балансу між природничо-математичним (37%) та суспільно-гуманітарним (40%) профілями. Бо коли ми починали цю реформу, то в нас було 80% суспільно-гуманітарний профіль, нам доводилось пояснювати всі ризики і наслідки таких рішень”, – розповів Олег Паска.

10% закладів професійної освіти матимуть напрям лінгвістичний, 7% – технологічно-інформативний, 4% – військово-спортивний та 2% – мистецький. 

Також Львівщина є лідером за кількістю відібраних заяв на створення навчально-практичних центрів у закладах професійно-технічної освіти. Загалом у Львівській області відкрили вже 53 таких центри, зазначив Олег Паска. Завершують організацію ще п'яти НТЦ, які зможуть відкрити цьогоріч. 

У 2024 році чимало проєктів було реалізовано у закладах спеціальної освіти. У Львівській спеціальній школі №10 оновили кабінет для занять з лікувальної фізичної культури, а також укомплектовано необхідними акустичними системами та бібліотекою тифлоакустичний кабінет. А у навчально-реабілітаційному центрі “Мрія” створили темну сенсорну кімнату для сприяння розслабленню та заспокоєнню вихованців та світлі кімнату для їхнього налаштування на плідний і активний день.

Нагадаємо, що у Львівській міській раді запрацював новий структурний підрозділ – департамент освіти та культури, який очолив Андрій Закалюк. До його структури увійшли управління розвитку освіти, управління освітньої інфраструктури, управління культури та відділ професійної освіти.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ