Слухай онлайн
Cуспільство

Пандемія грипу A/H1N1 – не обман, – ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров'я відкинула звинувачення у необґрунтованому нагнітанні ситуації навколо пандемії грипу A/H1N1 в інтересах фармацевтичних компаній. Як наголошується в заяві ВООЗ, поширення нового грипу відповідає всім науковим критеріям пандемії.

"Світ стикається з цією пандемією, і будь-які спроби оголосити те, що відбувається, фальсифікацією є помилковими і безвідповідальними", - зазначено в прес-релізі міжнародної організації. У документі також вказується, що ВООЗ володіє розвиненою системою запобігання конфлікту інтересів серед експертів, що впливають на рішення організації.

Співробітник ВООЗ Грегорі Хартл відмовився пояснити журналістам, які звинувачення на адресу ВООЗ маються на увазі в заяві. За його словами, сказане в прес-релізі відноситься "до всіх, хто вважає пандемію несправжньої".

Відносно невеликої кількості померлих від нового грипу (на сьогоднішній день трохи більше як 14 тисяч людей у всьому світі) не означає, що поширення вірусу не можна вважати пандемією, додав Хартл. "Пандемія не має нічого спільного з тяжкістю захворювання або числом смертей. Слово "пандемія" буквально означає глобальне поширення інфекції", - пояснив представник ВООЗ.

Відзначимо, що недавно деякі депутати Парламентської асамблеї Ради Європи ініціювали незалежне розслідування обґрунтованості рекомендацій ВООЗ щодо обсягу закупівель протигрипозних ліків і вакцин після початку пандемії грипу. Зустріч представників ВООЗ та Парламентської асамблеї заплановано саме на сьогодні, 26 січня.

Зокрема, голова підкомітету ПАРЄ з питань охорони здоров'я, німецький епідеміолог Волганг Водарг (група соціалістів, Німеччина) стверджує, що епідемію свинячого грипу було сфальсифіковано, і вимагає негайного розслідування на національному та загальноєвропейському рівні.

У документі депутата, поширеному напередодні слухань, стверджується, що "з метою поширення патентної вакцини проти грипу фармацевтичні компанії впливали на дослідників і офіційні агентства, які відповідають за стандарти здоров'я, щоб підняти тривогу в урядів по всьому світу".

"Вони змусили розтринькати ресурси для впровадження неефективної стратегії вакцинації і піддали мільйони здорових людей ризику недостатньо перевіреною вакциною", - говориться в документі.

Передбачається, що про слухання будуть проінформовані всі 47 національних парламентів країн - членів Ради Європи.

На персональному сайті німецького політика також міститься інформація, в якій він називає цю епідемію "одним з найбільших скандалів століття". "Німеччина, Данія та інші країни закупили величезні обсяги" Таміфлю ", навіть незважаючи на те, що цей препарат не був протестований належним чином. Уряду уклали контракти з виробниками вакцини на постачання наперед. Таким чином, виробники вакцини гарантували собі величезні прибутки без будь-яких фінансових ризиків. Вони тільки чекали, щоб ВООЗ сказала "епідемія" і активізувати контракти", - стверджує Водарг, передають Подробности.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ