Слухай онлайн
Cуспільство

Папа Венедикт XVI підніс Апостольський екзархат для українців-греко-католиків у Великобританії до гідності єпархії

У п’ятницю, 18 січня 2013 року, у Ватикані повідомлено про те, що Папа Венедикт XVI підніс до гідності єпархії дотеперішній Апостольський екзархат для українців візантійського обряду, що проживають у Великобританії, надаючи їй назву "Єпархія Пресвятої родини з осідком у Лондоні". Першим Єпархом Святіший Отець призначив Владику Гліба (Лончину), дотеперішнього Екзарха, повідомив офіційний сайт УГКЦ.

Пригадаємо, що Владика Гліб народився 23 лютого 1954 року в українській родині в м. Стюбенвіл, США. Богословську освіту здобув у Римі, захистивши ліценціат з біблійного богослов’я в Папському університеті «Урбаніанум» і докторат з літургіки в Папському Східному Інституті.

У 1975 році він вступив до українського студитського монастиря біля Рима, де 1977 року Блаженнішим Патріархом Йосифом (Сліпим) був висвячений на священика. Деякий час душпастирював у США, а 1994 року разом зі співбратами-студитами прибув до України і виконував різні служіння.

У січні 2002 року о. Гліба призначено Єпископом-помічником Львівським, а 27 лютого він отримав єпископські свячення. Через рік розпочав служіння Апостольського візитатора для українців греко-католиків в Італії та прокуратора Верховного Архиєпископа УГКЦ в Римі, а з березня 2004 року – також Апостольського візитатора в Іспанії та Ірландії.

7 січня 2009 року було призначено нового Апостольського візитатора в Італії та Іспанії, а 2 червня того ж року Владика Гліб став Апостольським адміністратором Екзархату для українців візантійського обряду у Великобританії. Через два роки, 14 червня 2011 року, він був призначений Апостольським екзархом для українців візантійського обряду у Великобританії.

Апостольський екзархат для українців візантійського обряду в Англії та Уельсі створено в 1957 році, а в 1968 році його юрисдикцію поширено на всю Великобританію. Зазначимо, що це єдина католицька структура східного обряду в Сполученому Королівстві.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ