Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Партія регіонів може створити нову коаліції і без НУНС

Союзники прем'єр-міністра Юлії Тимошенко по коаліції з блоку Литвина вже готові до створення нової більшості. Їхні колеги з фракції "Наша Україна – Народна самооборона" (НУНС) вважали за краще дочекатися офіційного оголошення результатів виборів президента. Тим часом у Партії регіонів розглядають як мінімум два нових сценарію створення нової коаліції. Відповідно до одного з них вона може бути створена і без представників НУНС.


За версією тижневика "КоммерсантЪ", одним з перших про готовність до переговорів зі створення нової коаліції заявив вчора (9 лютого) голова фракції блоку Литвина у Верховній Раді Ігор Шаров. "Якщо надійде така пропозиція і, беручи до уваги те, що ми категорично проти дострокових виборів, ми це питання (створення нової коаліції) будемо розглядати конструктивно", – сказав пан Шаров. Народний депутат Михайло Полянчич (НУНС) додав, що представники Партії регіонів (ПР) неофіційно вже ведуть консультації на цю тему з членами його фракції, однак називати прізвищ не став.


Депутати намагаються зберегти інтригу до офіційного оголошення результатів президентських виборів, на яких, за попередніми даними Центрвиборчкому, з перевагою в 3,4% перемагає лідер ПР Віктор Янукович. Так, голова фракції НУНС Микола Мартиненко заявив ЗМІ, що його фракція не збирається ні виходити зі складу нинішньої коаліції, ані входити в нову більшість. Щоправда, за інформацією Ъ, на ранковому засіданні фракції (9 лютого) пан Мартиненко відмовився підтримати ініціативу народного депутата Бориса Тарасюка, який запропонував з'ясувати, хто хоче в коаліцію з Партією регіонів. "Позиції фракції поки немає. Вона буде сформована адекватно результатами виборів", - туманно натякнув Ъ лідер Української народної партії Юрій Костенко (НУНС).


Тим часом у ПР вже шукають нестандартні шляхи створення нової більшості. Нагадаємо, згідно зі ст. 83 Конституції, коаліцію Ради формують фракції, в яких є не менше як 226 депутатів. "Ми маємо намір звернутися до Конституційного суду з проханням роз'яснити нам, що означає словосполучення «формування коаліції на основі фракцій», «фракція у Верховній Раді», і чи мають партії, які входять до фракції, право приймати рішення про входження в коаліцію", – сказав Ъ перший заступник глави фракції ПР Олександр Єфремов. Як відомо, фракція НУНС складається з десяти партій, а БЮТ - з трьох.


Інший нестандартний сценарій формування нової коаліції 8 лютого в ефірі телеканалу ICTV запропонував народний депутат Нестор Шуфрич (ПР). "У коаліцію можуть увійти фракції Партії регіонів, комуністів, блоку Литвина, а також фракція, утворена з позафракційних депутатів", - зазначив пан Шуфрич.


"Враховуючи, що немає закону про регламент Ради, а значить і нема порядку формування фракцій, з юридичної точки зору така конструкція можлива, – сказала вчора Ъ позафракційний депутат Інна Богословська. – Якщо мені буде запропонована чітка програма дій, я можу взяти в цьому участь".

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ