Слухай онлайн
Політика

Партія регіонів не буде співпрацювати з ЧЕСНО

Партія Регіонів відмовилася враховувати вимоги громадськості до кандидатів у народні депутати та відкрити списки для «громадської люстрації». Про це повідомив заступник голови Партії Регіонів Сергій Тігіпко після розгляду угоди про співпрацю з рухом ЧЕСНО, повідомили активісти руху.

С.Тігіпко пояснив, що Партія Регіонів загалом підтримує принципи руху, однак конкретних кроків у напрямку очищення виборчих списків партія не робитиме, як стає зрозумілим з відповіді заступника голови Партії Регіонів.

«Ми поділяємо цінності, які відстоює громадянська ініціатива «Чесно», і готові співпрацювати з нею та з іншими громадянськими рухами, які виступають за чесні і вільні вибори та розвиток демократії в Україні», - йдеться у відповіді Сергія Тігіпка. 

Політик додав, що «ми відкриті для співпраці абсолютно з усіма неурядовими організаціями та громадянськими ініціативами – як українськими, так і міжнародними. Але для цього не обов'язково укладати угоди, тим більше ексклюзивні, з однією з організацій, обмежуючи можливості для взаємодії з іншими представниками громадянського суспільства».

Водночас представники руху ЧЕСНО наголошують, що критерії ЧЕСНО – це вимоги чинного законодавства. «Українське суспільство має право на дотримання парламентарями Конституції та Законів України. Але поки що вони вважають це “ексклюзивом”, на який не можуть наважитися. Один з прикладів – неконституційне “кнопкодавство”», - прокоментувала відповідь заступника голови Партії Регіонів одна з членів координаційної ради ЧЕСНО Світлана Заліщук.

Рух ЧЕСНО продовжує відстежувати, як народні депутати України від Партії Регіонів системно порушують конституційну норму та вимогу руху ЧЕСНО щодо особистого голосування у парламенті. Зокрема, про це свідчить скандальне голосування за закон про мови, що відбулося 3 липня.

З Партією Регіонів вперше обговорення «критеріїв доброчесності» та вимог громадськості до кандидатів відбулося 14 травня під час зустрічі учасників руху ЧЕСНО з Сергієм Тігіпком. Тоді заступник голови Партії Регіонів пообіцяв, що угода з  ЧЕСНО буде розглянута секретаріатом партії на предмет можливості її підписання. Після детального розгляду документу, Партія Регіонів відмовилася підписувати угоду про співпрацю з рухом ЧЕСНО.

Довідка.

Громадянський рух ЧЕСНО започатковано групою зацікавлених активістів спільно з представниками партнерства «Новий Громадянин» у жовтні 2011 року.  Мета Руху - активізувати суспільство, щоб очистити майбутній парламент від недостойних депутатів.

Учасники Руху розробили для кандидатів громадські шість «критеріїв доброчесності» та публічно закликали всі політичні сили визнати критерії та керуватися ними під час формування партійних списків.

Угоди про співпрацю з рухом ЧЕСНО підписали лідери двох політичних сил – Віталій Кличко, партія «УДАР» та Анатолій Гриценко, партія «Громадянська позиція». Голова СПУ Петро Устенко пообіцяв детально вивчити угоду про співпрацю з рухом. Об’єднана опозиція взяла зобов’язання перед рухом ЧЕСНО, які було враховано в їх декларації про чесні та прозорі вибори.

Угода про співпрацю, яку рух ЧЕСНО пропонує до підписання політичним партіям, передбачає, зокрема, дотримання партіями «критеріїв доброчесності»  при формуванні списків та висуванні кандидатів у мажоритарних округах та відкриття списків до початку реєстрації у ЦВК. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");