Слухай онлайн
Cуспільство

Пасажиропотік українців на західному кордоні зріс на чверть

На західній ділянці кордону пасажиропотік українців у порівнянні з 2009 роком зріс майже на чверть. Таку тенденцію пов’язують із дією угоди про малий прикордонний рух.

Упродовж минулого року західну ділянку кордону перетнуло 23,5 мільйона осіб, що на 1,5 мільйона більше, аніж у 2009 році, повідомили Deutsche Welle в управлінні Держприкордонслужби західного регіону. Причому прикордонники підрахували, що кількість українців, які перетинали кордон у 2010 році зросла аж на 22 відсотки, а от іноземців навпаки поменшало на 8 відсотків.

Як пояснює керівник прес-служби Держприкордонслужби західного регіону Володимир Шеремет, така тенденція швидше за все пов’язана з активною видачею карт малого прикордонного руху консульствами європейських країн, що межують з Україною. Відтак мешканці українського прикордоння активізувалися у човниковому бізнесі, пояснює Шеремет.

Що ж до іноземців, то зменшення їхньої кількості в наземних пунктах пропуску пояснюють тим, що відпала потреба їздити за українськими товарами самим – тепер це роблять самі українці. Разом з тим в аеропортах кількість іноземців навпаки зросла, що свідчить про збільшення їхнього потоку з туристичною та бізнесовою метою, аналізують прикордонники.

Експерти Громадської ініціативи „Європа без бар’єрів” погоджуються, що посвідчення малого прикордонного руху значно лібералізувало візовий режим, і українці дедалі активніше користуються такими перевагами. Водночас, зауважує керівник Громадської ініціативи „Європа без барєрів” Ірина Сушко, слід також врахувати, що консульські установи впродовж минулого року видали на 6-7 відсотків більше багаторазових і довгострокових віз українцям.

Директор регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень в Ужгороді Світлана Мітряєва зауважила, що українські громадяни особливо активізувалися на прикордонні з Угорщиною. Причинною цьому є бажання отримати громадянство цієї країни. Адже з початку цього року в Угорщині набрав чинності закон про подвійне громадянство. Тому українці здійснюють чимало поїздок саме з метою зібрати необхідні документи, припустила експерт.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ