Слухай онлайн
Політика

Петро Колодій: Бюджетна децентралізація повинна сприяти розвитку місцевих громад

Петро Колодій: Бюджетна децентралізація повинна сприяти розвитку місцевих громад. Надіслала прес-служба Львівської обласної ради.

Зміни, які внесені у Бюджетний кодекс, нібито розширюють дохідну базу місцевих бюджетів. Однак слід говорити й про збільшення видатків, адже, до прикладу, відтепер на утриманні районів будуть дитячі садочки, народні доми, бібліотеки. Про це сказав голова обласної ради Петро Колодій за результатами обговорення формування обласного та місцевих бюджетів на 2015 рік, яке відбулось на засідання Асоціації місцевих рад «Ради Львівщини».

Одним з ключових принципів, за яким сформований державний бюджет-2015 – бюджетна децентралізація. Саме це має стати основою реформи місцевого самоврядування. Чи виграють від бюджетних змін територіальні громади Львівщини? Чи зможуть ці зміни допомогти місцевим громадам підвищити свою фінансову незалежність? Чи готові ми адмініструвати податок на нерухомість і чи буде він реально виконуватись? Поки що питань більше ніж відповідей і ми маємо їх вивчити», – зазначив Петро Колодій.

Відомо, основним бюджетоутворюючим податком у минулому році був податок з доходів фізичних осіб (ПДФО). Цього року рівень відрахування цього податку в громади зменшено до 60%, а областям – до 15%.

Натомість місцеві бюджети пропонують наповнювати за рахунок інших податків: податків на нерухоме майно та податків від реалізації через роздрібні мережі пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів тощо.

«Зміни, які внесені у Бюджетний кодекс, нібито розширюють дохідну базу місцевих бюджетів. Але ніхто не говорить про збільшення видатків, наприклад на районному рівні, адже тепер на утриманні районів будуть дитячі садочки, народні доми, бібліотеки», – зауважив голова обласної ради.

Також Петро Колодій відзначив важливість питання ремонту комунальних доріг. «Минулі роки всі місцеві ради отримували цільову субвенцію з державного бюджету. Цього року, враховуючи зміни до Податкового кодексу такої субвенції не буде. Натомість вводиться новий вид податку, призначений для цих потреб – податок на реалізацію суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Як висновок, чим більше буде реалізовано алкогольних напоїв і тютюнових виробів на вашій території, тим кращими будуть дороги».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ