Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Петро Порошенко: Щоб вижити, маючи сусідом Росію, Україна повинна мати сильне військо

Президент Петро Порошенко під час Ради регіонального розвитку Прикарпаття наголосив на важливості підтримки української армії, - повідомляє прес-служба президента України.

ʺІ давня, і нова історія вчать нас – щоб вижити, маючи сусідом Росію, Україна повинна мати сильне військо. Армія, а не меморандуми є гарантом суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави, запорука безпеки кожного громадянина. Тому армія і сектор безпеки були і залишаються  першим моїм пріоритетом, - наголосив Петро Порошенко.

ʺСказати, що ми у небачено стислий термін відновили армію, це нічого не сказати. Тому що ми її створили, бо не було чого відновлювати. Створили з нуля, навіть ні - з глибокого ʺмінусуʺ. І армію і весь сектор безпеки. А сьогодні українська армія входить до числа найкращих армій континенту, найефективніших. І вже наші союзники запозичують у нас досвід української армії у гібридній війніʺ, - сказав Глава держави.

 ʺЯк Президент і Верховний Головнокомандувач доповідаю вам: сила нашого війська зростає щодня. Щотижня армія отримує нову зброю. Нам допомагають партнери. Завтра я вирушаю на випробування нових ударних безпілотників. Будуть проведені перші пускиʺ, - повідомив Президент та додав, що ʺсьогодні на армію в повному обсязі працюють українські оборонні підприємстваʺ. 

ʺЯ особисто буваю на передачі озброєння і техніки у війська. Це вже не відремонтована, а модернізована, часом і нова сучасна зброяʺ, - наголосив Глава держави та згадав перші місяці на посаді, коли зтикнувся із тим, що українська армія нічого не мала. 

ʺТепер страшно й згадати, починав з того, що шукав для армії не лише шоломи та бронежилети, яких просто фізично не було.  І ви це добре знаєте. Доводилося шукати навіть не бронежилети, а штани, шкарпетки, білизну. Тепер переймаюся оновленою ракетною програмою. Вже говорив днями, що руйнація Росією Договору про ракети середньої та меншої дальності знімає для нас низку обмежень. Тепер ми зможемо випускати такі ракети, які здатні летіти значно далі, ніж тепер. Ми готові до їх випробування. І це має стримувати нашого ворога, підвищуючи відповідальність за авантюрні дії агресора проти нашої держави, бо і його територія стане вразливоюʺ, - сказав Петро Порошенко. 

ʺЯк Президент і Верховний Головнокомандуючий пишаюся нашою героїчною армією, пишаюся її частинами, в тому числі і тими, що дислоковані на Прикарпаттіʺ, - додав Глава держави та наголосив, що  Україна не збирається нападати ні на кого. ʺЖоден клаптик чужої землі нам не потрібен, але за свою землю ми будемо битися. Ми маємо вже армію, яка здатна повертати український суверенітетʺ, - наголосив Президент. 

Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України відзначив 114-ту бригаду тактичної авіації, льотчики якої здійснили більше ста бойових вильотів та 10-ту окрему гірсько-штурмову бригаду, яка відзначилася в боях під Мар’їнкою, Попасною, Золотим і зараз виконує бойові завдання в зоні проведення Операції об’єднаних сил. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ