Слухай онлайн
Політика

Петро Порошенко: Сьогодні в Україні є армія, здатна захистити українську землю і народ

Президент, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко переконаний, що українські ЗСУ сьогодні повністю здатні захистити територію держави та український народ.

Армія поступово переходить до стандартів НАТО у озброєнні та реформуванні системи управління. Про це Глава держави сказав під час виступу на оперативно-стратегічному зборі керівного складу Збройних Сил України.

ʺЯк Президент України, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України можу із впевненістю стверджувати: сьогодні в Україні є армія, яка здатна захистити українську землю, нашу державу, народ Україниʺ, - наголосив Петро Порошенко.

Він нагадав, що антитерористичну операцію було переформатовано на операцію Об’єднаних сил. ʺПроведено значну роботу з реформування управління Збройних Сил відповідно до стандартів НАТО. Сформовано низку нових бойових бригад та військових частин оперативного, тилового і технічного забезпечення. На потенційно загрозливих напрямках проведено нарощування відповідних угруповань військ. Посилено систему протиповітряної оборони. Збільшено авіаційний парк та бойовий склад зенітних ракетних військʺ, - наголосив Глава держави.

Петро Порошенко зазначив, що, нарешті, відновлюються Військово-Морські Сили; створено та поступово набуває бойових спроможностей Командування морської піхоти. ʺМи посилюємо морську та артилерійську компоненти берегової оборони, удосконалюємо інфраструктуру базування кораблів ВМС у портах Чорного і Азовського морівʺ, - додав він.

ʺНаголошую, що лише протягом 2018 року у війська було поставлено більше 3000 одиниць нового або модернізованого озброєння та військової техніки, близько 500 тисяч ракет і боєприпасів, 2000 одиниць сучасної стрілецької зброї та антиснайперських комплексівʺ, - особливо підкреслив Верховний Головнокомандувач ЗСУ.

Він додав: ʺБронетанкова, морська, авіаційна техніка, ракетно-артилерійське озброєння, високоточні протитанкові комплекси ʺКорсарʺ, ʺСтугнаʺ, ʺБар‘єрʺ, новітні піхотні вогнемети РПВ-16, системи протиповітряної оборони, радіоелектронної боротьби та зв‘язку – все це вже на озброєнні у ваших військових частинахʺ.

ʺЦе є те, що держава сьогодні може дати і підтримати Збройні Сили України, ставлячи пріоритетом, на перше місце використання коштів платників податківʺ, - особливо підкреслив Петро Порошенко.

За його словами, підприємства військово-промислового комплексу розпочали серійний випуск модернізованих танків Т-64. Нарешті відновлено виробництво бронетранспортерів БТР-3, БТР-4, які добре себе зарекомендували і дуже добре відомі в армії. Виробництво модернізованих бойових машин піхоти.

Крім того, здійснюється модернізація вітчизняного протитанкового ракетного комплексу ʺСтугна-Пʺ. ʺНарешті ми добилися, що вони в повній мірі, по-перше поставлені у війська і використовуються у випадку необхідності, а також демонструють високу ефективність у районі операції Об’єднаних силʺ, - сказав Петро Порошенко.

Президент також наголосив, що триває оснащення військових частин сучасними безпілотними літальними апаратами і вітчизняного виробництва, і іноземного виробництва.

ʺВідбувається модернізація реактивних систем залпового вогню ʺГрадʺ і  ʺСмерчʺ. Завершилося випробування модернізованих зенітних ракетних комплексів ʺКубʺ і ʺТорʺ, які повертаються до бойового складу підрозділів протиповітряної оборони Сухопутних військ. Це дасть можливість підвищити потенціал як зенітних ракетних військ Збройних Сил України, так і системи ППО держави в ціломуʺ, - зазначив він.

За його словами, на завершальному етапі перебувають випробування нового ракетного комплексу морського та сухопутного призначення, десантних катерів, модернізація самохідних гаубиць та артилерійських систем. ʺУкраїна розпочинає серійне виробництво передових реактивних систем залпового вогню ʺВербаʺ та пускової установки для ʺВільхиʺ. Перші штатні підрозділи, озброєні новими системами, будуть сформовані вже у цьому роціʺ, - повідомив Президент.

ʺПідвищення рівня забезпеченості наших військ безпілотними літальними апаратами, системами артилерійської розвідки та  контр-батарейної боротьби забезпечило суттєве нарощування результативності нашої розвідкиʺ, - зазначив Петро Порошенко.

За його словами, завдяки підтримці з боку наших західних партнерів у рамках міжнародної технічної допомоги українські Збройні Сили також отримали значну кількість сучасних зразків озброєння, військової і спеціальної техніки.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ