Слухай онлайн
Економіка

Підняття ціни на газ може спричинити подорожчання хліба – виробники

У разі, якщо в Україні зросте ціна на газ, існує ймовірність подорожчання хліба та хлібопродукції. Про це сьогодні у коментарі „Гал-info” повідомила прес-секретар ВАТ „Концерн Хлібпром” Юлія Лєбєдєва.
„Ціна на газ входить у собівартість хлібопродукції, а підняття ціни на газ, очевидно, що вплине на вартість хлібопродукції, - зазначила вона. – Проте підрахунки щодо реального здорожчання можна буде провести лише після того, як будуть встановлені остаточні ціни на газ”.
Близько 15% собівартості хліба – це вартість газу, тому зі збільшенням ціни на газ вартість хліба зросте – про це у коментарі «Гал-info» повідомив директор підприємства «Галицька здоба» Назар Палідович. Крім цього, за його словами, після здорожчання газу може збільшитися ціна на сировину для хліба, зокрема, на борошно – це теж вплине на вартість хліба.
Що стосується штучного стримування ціни на соціальні види хліба, то на сьогодні такої програми немає. Назар Палідович повідомив, що такі заходи можуть запроваджуватися лише на державному рівні. «Таку програму може запровадити влада. Якщо держава буде компенсувати збитки, то підприємства стримуватимуть ціни на хліб», - зазначив Назар Палідович.
Як зазначив „Гал-info” заступник голови ЛОДА з агропромислового комплексу Ярослав Панюра, говорити про здорожчання хлібопродукції можна буде після встановлення ціни на газ. А на даний момент для її здорожчання не має причин, бо в області цілком достатньо борошна для її виготовлення.


Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ