Слухай онлайн
Економіка  |  Політика  |  Cуспільство

Підприємці просять Львівську мерію знизити податки, місто має піти їм назустріч - Петро Адамик

ГО «Підприємницька платформа «ДІЙ» від імені підприємців Львівщини звернулася до депутатів з проханням підтримки та захисту ФОПів Львова. Депутати готові допомогти. Про це розповів голова фракції "Європейська Солідарність" Петро Адамик.

Підтримки міської влади шукають підприємці, які використовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності (ССО - ред.). Вони просять депутатів та виконавчу владу знизити оподаткування в нинішній ситуації з карантином. 

"Протягом 20 років ССО слугувало стабільним джерелом наповнення місцевого та державного бюджетів, забезпечуючи сталий приріст надходжень та стимулюючи створення робочих місць. 

Підприємці справно сплачували податки, які допомагали місту забезпечувати його розвиток. Проте після спалаху пандемії коронавірусу та після запровадження обмежень діяльності підприємці опинилися у важкому становищі та потребують допомоги від міської влади. Особливих втрат зазнали підприємці, які провадять діяльність у сфері роздрібної торгівлі, оскільки їх робочі місця були зачинені через карантинні обмеження", - йдеться у зверненні підприємців. 

За словами Петра Адамика, згідно із законом 1358-IX від 30.03.2021 «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом  SARS-CoV-2” передбачено допомогу  застрахованим особам - виплата з Державного бюджету України та з місцевих бюджетів.

Також діє відповідна ухвала ЛМР «Про затвердження ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють господарську діяльність». 

"Для підприємців, платників єдиного податку, що провадять діяльність у роздрібній торгівлі встановлено ставки єдиного податку для першої групи платників єдиного податку - у межах до 10% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року та 20% для другої групи. Відповідно підприємці просять нас на найближчій сесії Львівської міської ради винести та ухвалити рішення про встановлення ставки єдиного податку на 2022 рік в розмірі 5%
- для першої групи і 10% для другої групи платників єдиного податку. Ми вважаємо, що в тих умовах, в яких ми всі зараз живемо, маємо піти назустріч підприємцям", - розповів Петро Адамик. 

Також підприємці просять депутатів та працівників міськради розробити механізм та затвердити розмір фінансової допомоги від міського бюджету підприємцям, що вимушено не провадили діяльність під час карантинних обмежень.

Відповідно до вимог статті 12 Податкового кодексу України сільські селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ