Слухай онлайн
Культура

Плюси та мінуси поєднання посад в театрі - коментар Василя Вовкуна

Згідно з Законом України “Про театри і театральну справу” керувати театром має директор - художній керівник або генеральний директор - художній керівник театру, з яким засновник (засновники) уклав (уклали) контракт, у межах наданих йому повноважень.

Генеральний директор-художній керівник Львівського національного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької Василь Вовкун у коментарі Гал-інфо розповів, що він проти такого поєднання. 

Відповідно до закону генеральний директор-художній керівник виконує такі обов'язки: 

  • приймає на роботу та звільняє з роботи працівників театру;
  • розпоряджається майном і коштами театру;
  • укладає угоди;
  • застосовує до працівників заходи заохочення та заходи дисциплінарного впливу;
  • приймає рішення про надання творчим працівникам театру відпусток для участі в конкурсах, фестивалях тощо відповідно до Положення про порядок проведення конкурсів, фестивалів та відповідно до Порядку формування творчих груп, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв;
  • затверджує за погодженням з головним режисером, постановниками (зокрема режисером, художником, диригентом, балетмейстером, хормейстером), керівниками виробничих цехів театру склади постановочних груп та виконавців, ескізи і макети оформлення вистав, плани роботи над новими постановками та виставами і визначає в установленому порядку їх готовність і строки випуску;
  • затверджує календарні плани публічного виконання і публічного показу вистав та інших заходів;
  • організує і забезпечує проведення вистав та інших заходів;
  • забезпечує охорону праці, дотримання законності та порядку в театрі;

“Я був проти цього ще з самого початку, коли йшло обговорення проєкту закону про контрактну систему. Понад 10 років ми роз'єднували цю посаду, вважаючи, що вона була ідеологічно потрібна радянській системі. В одних руках хотіли  тримати господарку і творчу людину. Далі такої необхідності не було. Але сьогодні по контрактній системі директор і художній керівник єдиною волею може продовжити контакт або ні. Якщо було б дві людини, між ними так чи інакше був би якийсь дискурс, а так вся влада зосереджується в одних руках. Розділення обов'язків дало б свободу дій і можливість не дублювати роботу.  Мені здається, що рано чи пізно ці посади будуть все одно  розведені, але я буду підтримувати це при одній умові - якщо  керувати театром буде художній керівник, а не директор. Художній керівник має бути з правом підпису, з правом печатки, а директор буде мати другий підпис, бо творчою інституцією не може керувати людина без мистецької освіти. Інакше це буде не театр, а завод”, - розповів Василь Вовкун.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ