Згідно з Законом України “Про театри і театральну справу” керувати театром має директор - художній керівник або генеральний директор - художній керівник театру, з яким засновник (засновники) уклав (уклали) контракт, у межах наданих йому повноважень.
Генеральний директор-художній керівник Львівського національного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької Василь Вовкун у коментарі Гал-інфо розповів, що він проти такого поєднання.
Відповідно до закону генеральний директор-художній керівник виконує такі обов'язки:
- приймає на роботу та звільняє з роботи працівників театру;
- розпоряджається майном і коштами театру;
- укладає угоди;
- застосовує до працівників заходи заохочення та заходи дисциплінарного впливу;
- приймає рішення про надання творчим працівникам театру відпусток для участі в конкурсах, фестивалях тощо відповідно до Положення про порядок проведення конкурсів, фестивалів та відповідно до Порядку формування творчих груп, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв;
- затверджує за погодженням з головним режисером, постановниками (зокрема режисером, художником, диригентом, балетмейстером, хормейстером), керівниками виробничих цехів театру склади постановочних груп та виконавців, ескізи і макети оформлення вистав, плани роботи над новими постановками та виставами і визначає в установленому порядку їх готовність і строки випуску;
- затверджує календарні плани публічного виконання і публічного показу вистав та інших заходів;
- організує і забезпечує проведення вистав та інших заходів;
- забезпечує охорону праці, дотримання законності та порядку в театрі;
“Я був проти цього ще з самого початку, коли йшло обговорення проєкту закону про контрактну систему. Понад 10 років ми роз'єднували цю посаду, вважаючи, що вона була ідеологічно потрібна радянській системі. В одних руках хотіли тримати господарку і творчу людину. Далі такої необхідності не було. Але сьогодні по контрактній системі директор і художній керівник єдиною волею може продовжити контакт або ні. Якщо було б дві людини, між ними так чи інакше був би якийсь дискурс, а так вся влада зосереджується в одних руках. Розділення обов'язків дало б свободу дій і можливість не дублювати роботу. Мені здається, що рано чи пізно ці посади будуть все одно розведені, але я буду підтримувати це при одній умові - якщо керувати театром буде художній керівник, а не директор. Художній керівник має бути з правом підпису, з правом печатки, а директор буде мати другий підпис, бо творчою інституцією не може керувати людина без мистецької освіти. Інакше це буде не театр, а завод”, - розповів Василь Вовкун.