У межах регіонального бізнес-форуму «Підготовка фахівців в центрах профтехосвіти ДСЗ: навчання українців для потреб бізнесу» обговорили виклики на ринку праці Львівської області та шляхи їх подолання, потреби підприємств у кваліфікованих кадрах і можливості підготовки фахівців на запит бізнесу.
До дискусії долучились заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна, директорка Державної служби зайнятості України Юлія Жовтяк, керівництво Львівської обласної військової адміністрації, а також безпосередньо представники бізнесу.
На відміну від попередніх періодів, коли найбільшою проблемою роботодавців був доступ до фінансових ресурсів, станом на зараз головною потребою є люди. За словами першого заступника голови Львівської обласної військової адміністрації Андрія Годика, відсутність кваліфікованих кадрів або їх суттєвий брак, особливо виробничих спеціальностей - один з найважливіших викликів 2022 року Львівської області.
Як зазначила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна, після повномасштабного вторгнення в Україні залишилось лише 23 мільйони працездатного населення, з них 8 мільйонів є поза робочою силою, тобто не беруть участі в економіці. Саме цю категорію людей можна залучати на ринок праці, і один із шляхів - перенавчати їх на інші спеціальності у центрах професійно-технічної освіти.
“ЦПТО - це унікальний інструмент, який, на відміну від професійно-технічних училищ, дає можливість навчати людей протягом короткого часу. За 1-7 місяців можна отримати нового працівника. Одним з кроків важливої реформи, яку розпочало Міністерство економіки разом з Державною службою зайнятості - наблизити те, чого навчають в ЦПТО з вимогами роботодавців,” - додала Тетяна Бережна.
Львівський ЦПТО (центр професійно-технічної освіти, - ред) пропонує 17 ліцензованих професій та більше ніж 45 освітніх програм. Протягом січня-листопада 2024 року навчання пройшли понад 5 тисяч осіб, з яких 86% уже працевлаштовані. Це свідчить про те, що ці програми є актуальні та потрібні роботодавцям.
Вікторія Тимофій