Слухай онлайн
Cуспільство

Покровителеві душпастирів УГКЦ у Любліні відкриють таблицю з посланням «пароха Маданека»

В рамках відзначення 65 річниці смерті Блаженного о.Омеляна Ковча, 25 березня в Музеї на Майданеку у польському Любліні відбудеться урочисте відкриття таблиці з посланням «пароха Маданека»: „…Тут я бачу Бога - Бога, який однаковий для всіх нас, незалежно від наших релігійних відмінностей.” Відкриття обеліска з таблицею здійснить віце прем’єр-міністр України Іван Васюник. У програмі урочистостей заплановано проведення екуменічної молитви, яку очолить Глава УГКЦ Кардинал Любомир Гузар, передання праху-землі з Майданека представникам українських єпархій, а також відвідини музею – концтабору «Слідами Омеляна Ковча».
Урочистості організовують Фундація духовної культури пограниччя та Греко-католицька парафія з Любліна при співпраці з Посольством України в Польщі. До участі в заході запрошені представники центральних та місцевих влад, дипломатичного корпусу та єврейської громади з Польщі та України.
За словами Адама Ротфельда, блаженний Омелян Ковч належить до грона тих людей, які «немов маяк вказують шлях і дозволяюють не втратити напрям дороги навіть тоді, коли навколо потоптані всі божі та людські закони»
Шукаючи в сучасному світі спільних цінностей, які би могли об’єднати народи Центральної та Східної Європи, це послання стає для нас важливою заохотою до взаємної поваги та добросусідства. Наслідуючи слова о.Ковча „хочемо надати пошану та подяку усім знаним та незнаним людям, які в часі переслідувань спромоглися на кроки справжнього героїзму”, говорить ініціатор заходу о. Стефан Батрух.
Про це «Гал-info» повідомили у Фундації Духовної Культури Пограниччя.
Блаженний Омелян Ковч (1884-1944) народився 20 серпня 1884 року в Україні у Космачі (Косівський район) в родині Григорія Ковча (1861-1919) та Марії з дому Яскевіч-Волфельд (1891-1939). Понад 20 років душпастирював в Перемишлянах (Львівська область). Ув’язнений гітлерівцями за рятування людської гідності спочатку у тюрмі на Лонцького у Львові, а потім в концентраційному таборі на Майданеку. В листах просив родину, щоби не робила старань про його звільнення, оскільки його обов’язком є нести підтримку співв’язням. Загинув на Майданеку 25 березня 1944 року. Своє перебування в концтаборі на Майданеку сприймав як Божий дар. Єврейська рада України надала о. Ковчу звання «Праведника України». В 2001 році у Львові був беатифікований Іваном Павлом ІІ. Восени 2008 року Синод УГКЦ проголосив блаженного священномученика Омеляна Ковча Покровителем душпастирів УГКЦ.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ